Jak zregenerować włosy po wakacjach?

4 września 2018

Wakacje niestety się skończyły, a wraz z nimi ciepłe i słoneczne dni. Przez letnie miesiące nasze włosy były narażone na oddziaływanie wielu czynników zewnętrznych, które mogą wpłynąć negatywnie na ich kondycję. Słońce, upały, wiatr, morska woda i brak odpowiedniej ochrony mogą znacząco przesuszyć nasze włosy, przez co stają się one napuszone, matowe i bardziej łamliwe. Jak zregenerować włosy po wakacjach, aby znów były mocne i lśniące? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów.

po wakacjach1

Włosy zasługują na odpoczynek

Najczęściej problemy z włosami po lecie wynikają z braku odpowiedniej ochrony. Zniszczone i mocno przesuszone włosy bardzo źle się układają, a rozdwojone końcówki powodują, że żadna fryzura nie wygląda dobrze. Jeśli zaobserwowałaś, że twoje włosy są w bardzo złym stanie koniecznie udaj się do fryzjera. Przede wszystkich podetnie on końcówki oraz dobierze odpowiednią fryzurę, która będzie się „sama” układała. W czasie odpoczynku włosów, warto ograniczyć stosowanie kosmetyków, które mogą je dodatkowo przesuszyć. Pianka, lakiery, gumy do stylizacja mogą jeszcze bardziej zniszczyć włosy, więc fryzura, która nie będzie wymagała codziennej stylizacji sprawdzi się w tym przypadku najlepiej. Jeśli nie masz ochoty na drastyczne zmiany, podetnij przynajmniej końcówki i zdecyduj się na zabieg regenerujący u profesjonalnego fryzjera. Wizyta u fryzjera jest konieczna jeszcze z jednego powodu. Przede wszystkich fachowym okiem oceni on jak duża jest skala zniszczeń i jaka pielęgnacja na co dzień będzie dla twoich włosów najlepsza, poleci profesjonalne zabiegi i podpowie jakie dalsze działania z fryzurą będą najbardziej odpowiednie.  Nie wolno zapominać, że zniszczone włosy potrzebują dużo czasu, aby się zregenerować. Warto więc przez kilka miesięcy zrezygnować ze wszystkich zabiegów, które mogą przyczynić się do jeszcze większego przesuszenia włosów. Nie prostuj ich zbyt często, staraj się ich nie rozjaśniać i zrezygnuj z używania lokówki. Pamiętaj również o odpowiednim suszeniu włosów o czym możesz przeczytać w poście „Suszenie włosów suszarką szkodzi?” 

po_wakacjach2

Nawilżaj z głową

Po wakacyjnych przygodach potrzeby naszych włosów mogą się drastycznie zmienić. Nawet jeśli do tej pory miałaś włosy na przykład ze skłonnością do przetłuszczania się teraz może się okazać, że włosy będą potrzebowały dodatkowego nawilżenia, ponieważ są mocno przesuszone. Podczas regeneracji włosów dobrze zaopatrzyć się w całą serię produktów czyli szampon, odżywkę i maskę, dzięki czemu będziesz miała pewność, że działasz na swoje włosy kompleksowo. Podczas regeneracji włosów musisz poświęcić nieco więcej uwagi wszystkim czynnościom związanych z ich pielęgnacją. Przede wszystkim zwróć uwagę na to jak myjesz włosy, nie trzyj ich i nie szarp oraz ustawiaj wodę o niewysokiej temperaturze. Więcej o odpowiednim myciu włosów przeczytasz w artykule „Sztuka mycia głowy”. Używaj szamponów dedykowanym włosom przesuszonym, które zawierają keratynę i witaminy. Dzięki temu dostarczysz włosom niezbędnych substancji do regeneracji. Podobnie jeśli chodzi o odżywki oraz maski. Zwróć uwagę na ich skład, unikaj takich, które zawierają alkohol, silikon, sodę oraz silne środki chemiczne. Postaw przede wszystkim na produkty bogate w keratynę, witaminy, oleje i wyciągi z roślin. Maski i odżywki pozostawiaj na włosach dłużej niż zaleca to producent na opakowani – substancje aktywne przy zniszczonych włosach potrzebują więcej czasu, aby wniknąć w głąb włosa. Jeśli nadal często przebywasz na powietrzu warto sięgnąć po kosmetyki termochłonne, w szczególności mgiełki, które pod wpływem ciepła uwalniają składniki aktywne wnikające we włosy oraz chronią włosy przed ich nadmiernych odwodnieniem.

po wakacjach3