Tape on – czyli przedłużanie włosów metodą kanapkową

25 marca 2024

W dzisiejszym świecie, gdzie zmiana fryzury stała się czymś powszechnym i niezwykle modnym, stale pojawiają się nowe metody przedłużania włosów, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.
Jedną z takich technik jest metoda tape on, znana również jako przedłużanie włosów metodą kanapkową. Ta fascynująca metoda polega na aplikacji ultracienkich pasm włosów doczepianych na taśmie z silikonu, które łączą się z naturalnymi włosami, tworząc efektowny i trwały efekt.
Choć może to być nowość dla niektórych, to już teraz wzbudza duże zainteresowanie wśród osób poszukujących szybkiego, efektownego i trwałego sposobu na zmianę swojej fryzury.
Jeśli zastanawiasz się nad odświeżeniem swojej fryzury lub marzysz o długich i gęstych włosach, to właśnie ten wpis jest dla Ciebie! Przekonaj się, dlaczego metoda kanapkowa przedłużania włosów staje się coraz bardziej popularna wśród osób poszukujących idealnego sposobu na przedłużenie włosów.

Na czym polega przedłużanie włosów metodą kanapkową?

Metoda przedłużania włosów zwana tape on, czyli metodą kanapkową, zawdzięcza swoją nazwę sposobowi doczepiania pasm do naturalnych włosów. Polega ona na tym, że dobieramy dwa pasma włosów doczepianych na specjalnych taśmach silikonowych, pomiędzy które umieszcza się pasmo naturalnych włosów. Przez co przypomina to „kanapkę”, stąd też wzięła się spolszczona nazwa tej metody.

Włosy przedłużone metodą tape on utrzymują się do 4-6 tygodni, choć czas ten może się różnić w zależności od indywidualnych predyspozycji naturalnych włosów oraz szybkości ich wzrostu. Co 4-6 tygodni zaleca się przeprowadzenie zabiegu odświeżenia, polegającego na ponownym przyklejeniu taśm i dopasowaniu do naturalnego wzrostu włosów, czyli tzw. podciągnięcia włosów. Dzięki swojej trwałości i naturalnemu wyglądowi metoda kanapkowa cieszy się coraz większą popularnością wśród osób poszukujących szybkiego i efektownego sposobu na zmianę swojej fryzury.

Zalety metody tape on

Przedłużanie włosów metodą kanapkową ma szereg korzyści, które sprawiają, że jest coraz bardziej popularna wśród klientów i fryzjerów.
Jedną z głównych zalet tej techniki jest szybkość aplikacji – proces przyklejania taśm do włosów jest znacznie szybszy niż w przypadku innych metod.

Kolejną zaletą jest naturalny wygląd, jaki osiąga się dzięki tej metodzie. Taśmy na bazie silikonu są cienkie i płaskie, a także przezroczyste, co sprawia, że są niemal niewidoczne, a włosy wyglądają jakby rosły naturalnie. Dodatkowo, dzięki specjalnej konstrukcji taśm, włosy nie są obciążone ani uszkadzane, co zapewnia komfort noszenia i minimalizuje ryzyko uszkodzenia naturalnych włosów.

Na zdjęciu widoczna jest młoda kobieta, która ma długie brązowe włosy, które są rozwiane przez wiatr.

Źródło zdjęcia: 123rf.com

Metoda Tape on jest również wyjątkowo trwała – taśmy utrzymują się na włosach przez długi czas, nawet podczas codziennych czynności i regularnego mycia włosów. Dzięki temu możesz cieszyć się efektem przez wiele tygodni, z minimalną koniecznością odświeżania.

Wreszcie, metoda kanapkowa jest łatwa w pielęgnacji. Włosy przedłużone taśmami można myć, suszyć i stylizować tak samo jak naturalne włosy, co sprawia, że utrzymanie ich w doskonałej kondycji jest proste i wygodne i nie wymaga stosowania specjalnych kosmetyków, które zazwyczaj bywają droższe niż te które używamy na co dzień.

Podsumowując, metoda Tape on oferuje szybki, naturalny, trwały i łatwy w pielęgnacji sposób na uzyskanie pięknych i gęstych włosów, co sprawia, że jest coraz częściej wybierana.

Komu zaleca się przedłużanie włosów metodą kanapkową?

Metoda kanapkowa przedłużania włosów, dzięki swojej wszechstronności i naturalnemu efektowi, może być zalecana dla różnych typów włosów i potrzeb klientów. Jest idealna dla Pań, które pragną szybkiej zmiany fryzury bez konieczności długotrwałego procesu zapuszczania naturalnych włosów. Ponadto, Tape on może być doskonałym rozwiązaniem dla osób o cienkich włosach, które chcą dodać objętości swojej fryzurze, a także dla tych, które cenią sobie naturalny wygląd i komfort noszenia.

Jednakże istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania przedłużania włosów metodą kanapkową. Osoby z bardzo cienkimi, osłabionymi włosami lub z problemami skórnymi na skórze głowy powinny skonsultować się z profesjonalistą przed podjęciem decyzji o zabiegu. Ponadto, osoby, które regularnie korzystają z silnych zabiegów chemicznych na włosy, mogą być bardziej podatne na uszkodzenie włosów podczas aplikacji taśm. W takich przypadkach istotne jest indywidualne podejście i konsultacja z doświadczonym specjalistą, który dobierze odpowiednią metodę przedłużania włosów.

Zatem jeśli nie posiadasz przeciwwskazań do przedłużania włosów, a chciałabyś posiadać długie i gęste włosy, to zapraszam do zapoznania się z moją ofertą.