Długie i gęste włosy w kilka godzin – przedłużanie włosów metodą keratynową

25 kwietnia 2024

Przedłużanie włosów to coraz popularniejsza usługa fryzjerska, która pozwala na zmianę długości i objętości włosów. Jedną z metod przedłużania włosów jest metoda keratynowa, która cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet poszukujących naturalnego i trwałego efektu. Wszystko to dzięki bezpieczeństwu tej metody, która nie obciąża włosów i pozwala cieszyć się niezwykle naturalnym efektem.

Czym jest przedłużanie włosów metodą keratynową?

Metoda przedłużania włosów keratyną polega na aplikacji pasm naturalnych włosów za pomocą specjalnego kapsułek lub pudru keratynowego. Keratyna to naturalny składnik włosów, który zapewnia im elastyczność i odporność na uszkodzenia. Dzięki temu, spojenie na bazie keratyny doskonale łączy dodatkowe pasma włosów z naturalnymi włosami, tworząc trwałe, naturalne i praktycznie niewidoczne dla oczu łączenie.

Na zdjęciu widoczna jest grubość pasemka włosów po doczepieniu do nich naturalnego kosmyka włosów do przedłużania, podczas zabiegu przedłużania włosów metodą keratynową.

Jak wygląda proces przedłużania włosów keratyną?

Proces przedłużania włosów keratyną zaczyna się od dokładnego oczyszczenia włosów i ich wysuszenia. Następnie, fryzjer dzieli włosy na bardzo cienkie pasma i za pomocą specjalnego urządzenia przyłącza do każdego z nich jedno pasmo dodatkowych włosów za pomocą specjalnego spoiwa keratynowego. Kapsułka keratynowa jest następnie podgrzewana za pomocą zgrzewarki, co powoduje jej stopienie i połączenie z naturalnymi włosami. Łączenia są bardzo małe, dzięki temu są niezwykle mało widoczne.

Czy przedłużanie włosów metodą keratynową jest bezpieczne dla włosów?

Metoda przedłużania włosów keratyną jest bezpieczna dla włosów, o ile jest wykonywana przez doświadczonych fryzjerów i z zachowaniem odpowiednich standardów higieny i jakości produktów. Warto jednak pamiętać, że przedłużanie włosów keratyną wymaga odpowiedniej pielęgnacji i regularnych wizyt u fryzjera w celu podciągnięcia, uzupełnienia i utrzymania dobrego stanu przedłużonych włosów. Przedłużanie metodą keratynową pozwala na podniesienie pasm lub ich bezpieczną wymianę, bez niszczenia naturalnych włosów.

Jakie są zalety przedłużania włosów metodą keratynową?

Przedłużanie włosów metodą keratynową ma wiele zalet. Po pierwsze, pozwala na zmianę długości i objętości włosów w sposób naturalny i trwały. Dodatkowe pasma włosów są doskonale połączone z naturalnymi włosami i nie rzucają się w oczy. Po drugie, przedłużanie włosów keratyną jest bezbolesne i nie powoduje dyskomfortu, co jest szczególnie istotne dla osób z wrażliwą skórą głowy. Po trzecie, przedłużone włosy można stylizować tak samo, jak naturalne włosy, co daje wiele możliwości do eksperymentowania z różnymi fryzurami. Co ciekawe, przedłużanie włosów metodą keratynową jest na tyle bezpiecznie, że można wykonywać je również na tak zwanych włosach dziewiczych, czyli takich, które odrosły np. po przyjmowaniu chemioterapii.

Na zdjęciu widzimy Mobilnego Fryzjera – Kingę Bancerz w trakcie wykonywania usługi przedłużania włosów metodą keratynową.

Dla kogo jest przedłużanie włosów metoda keratynową?

Przedłużanie włosów metodą keratynową jest polecane dla osób, które chcą uzyskać dłuższe i gęstsze włosy, ale nie chcą polegać na naturalnym wzroście włosów. Metoda ta polega na łączeniu pojedynczych, ultracienkich pasm włosów naturalnych ze specjalnymi pasemkami włosów naturalnych przy użyciu keratyny, która jest bezpiecznym klejem do włosów. Metoda keratynowa jest szczególnie polecana dla osób z cienkimi lub krótkimi włosami, które chcą uzyskać bardziej naturalny wygląd i poprawić objętość swoich włosów. Metoda ta może również być stosowana przez osoby, które chcą eksperymentować ze swoim stylem i zmienić kolor lub długość swoich włosów bez ryzyka trwałych zmian.

Ważne jest, aby przedłużanie włosów metodą keratynową przeprowadzał doświadczony i wykwalifikowany fryzjer stylista, tak aby uniknąć szkody dla naturalnych włosów i skóry głowy.

Na zdjęciu widzimy Mobilnego Fryzjera – Kingę Bancerz w trakcie wykonywania usługi przedłużania włosów metodą keratynową.

Jeśli chciałabyś skorzystać z tego zabiegu, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Z tej metody szkoliliśmy się u znanej instruktorki w Polsce. 

Certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia z przedłużania włosów metodą keratynową.