Kuracja prostująca – niebieskimi i złotymi proteinami

23 lutego 2024

Obecnie na rynku usług fryzjerskich mamy dostępną bardzo szeroką gamę zabiegów i kuracji regenerujących nasze włosy. Coraz większa część kobiet korzysta z nich w celu polepszenia kondycji swoich włosów oraz osiągnięcia oczekiwanego rezultatu – najczęściej prostych, lejących się oraz błyszczących włosów. Jedną z form z takiej kuracji jest kuracja prostująca złotymi i niebieskimi proteinami. Kuracja ta stała się zdrowszą alternatywą dla keratyny.  Pomiędzy zabiegami fryzjerskimi mających za zadanie silną regenerację. Kurację proteinami w hierarchii zabiegów regeneracyjnych na włosy należałoby umieścić pomiędzy prostowaniem keratynowym a zabiegiem nanoplastii. Ponieważ złote proteiny stanowią połączenie tego, co najlepsze w keratynowym prostowaniu i nanoplastii. Jak taka kuracja proteinami wygląda, na czym polega oraz jak długo utrzymuje się efekt? Tego wszystkiego dowiesz się w dalszej części naszego wpisu.

Jakie działanie ma zabieg proteinami?

Proteiny to bardzo ważny składnik odżywczy, są to sekwencje białek i aminokwasów, które są budulcem włosów. Mają one za właściwości odbudowujące, stąd wiele kosmetyków do włosów zniszczonych właśnie je zawiera.  Lecz ich stosowanie w domowych warunkach, nie będzie tak skuteczne, jak profesjonalny zabieg proteinami wykonany przez stylistę. Należy zacząć od tego, że dostępne są dwa rodzaje protein: złote i niebieskie proteiny Golden Professional, oba rodzaje protein są oparte na olejku kokosowym i panthenolu. Panthenol oddziałując wraz z cysteiną, która jest zawarta we włosach i która uzupełnia uszkodzenia i ubytki aminokwasami i proteinami zawartymi w produkcie. Formuła zabiegu proteinami już po pierwszym razie silnie odbudowuje, nawilża, a zarazem prostuje włosy, nadając jednocześnie blasku i głębokiego połysku.   Złote i niebieskie proteiny zawierają GLYCOXSYLID ACID, który w uporządkowany sposób zmienia konfigurację wiązań keratynowych, tworząc je w innym układzie.  Co ważne, proteiny nie zawierają karbocysteiny ani formaldehydu. W trakcie zabiegu proteiny są wprowadzane we włos, trzymając preparat na włosach przez określony czas, pozwalamy na odpowiednie wchłanianie protein, kolejno przechodzimy do suszenia i prostowania, aby „zamknąć” proteiny we włosie.

Dla kogo zabieg proteinami?

Zabieg złotymi proteinami jest dla wszystkich kobiet, które chcą zregenerować swoje włosy, jednocześnie ciesząc się prostymi włosami przez długi okres. Kuracja proteinowa została przygotowana z myślą o zniszczonych, łamliwych, suchych i puszących się włosach. Dzięki swojej formule sprawi, że włosy będą nawilżone, błyszczące się oraz sypkie i miękkie. Efekt jaki udaje się osiągnąć podczas zabiegu proteinami, może utrzymywać się nawet do 8 miesięcy! Należy jednak pamiętać, że tak jak zabieg nanoplastii – zabieg złotymi proteinami może rozjaśnić włosy wcześniej farbowane nawet do 3 tonów.

 

 

Zdjęcie przedstawia młodą kobietę z długimi zniszczonymi włosami. Kobieta jest brunetką.

Jakie czynniki mają negatywny wpływ na nasze włosy?

Mnóstwo czynników niesie ze sobą ryzyko zniszczenia naszych włosów. Wbrew przekonaniom, to nie są tylko nieprzemyślane zabiegi fryzjerskie wykonywane przez osoby bez doświadczenia, ale także większość tego co nas otacza, ma wpływ na kondycję naszych włosów. Warunki atmosferyczne, powietrze, słona woda, woda chlorowana w basenach, silna i częsta ekspozycja na słońce, czy też nieodpowiednia dieta mają negatywny wpływ na nasze włosy. Również spinanie włosów w nieodpowiedni sposób, niesuszenie ich do końca nie wpływa korzystnie na kondycję naszych włosów.
Każdy taki czynniki sprawia, że oddalamy się od lśniących, mięsistych i zdrowych włosów. Zatem musimy pamiętać, by stosować odpowiednią pielęgnację nie tylko w domu, ale również od czasu do czasu zdecydować się na profesjonalny zabieg regenerujący.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu proteinami?

Zabieg złotych protein jak najbardziej jest bezpieczny dla kobiet w ciąży oraz mam karmiących. Nie ma przeciwwskazań do tego, by wykonać go młodym dziewczynom. Z racji, że nie jest szkodliwy w żaden sposób dla zdrowia.  Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu proteinami są bardzo zniszczone włosy, którym jakikolwiek zabieg regeneracyjny już nie jest w stanie pomóc. Wtedy zaleca się ścięcie zniszczonych końcówek włosów, a następnie dopiero przystąpienie do zabiegu regeneracyjnego np. zabiegu proteinami, który wzmocni włosy i poprawi znacząco ich kondycję. Zatem jeśli chciałabyś mieć proste włosy, które stworzą lśniącą taflę przez długi czas, to zabieg proteinami jest właśnie dla Ciebie.

Źródło zdjęć w artykule: 123rf.com