Botoks na włosy

6 maja 2019

O botoksie słyszał już niemal każdy, jednak czy wiecie czym jest botoks dla włosów? Wiele kobiet marzy o odżywionych, zdrowo wyglądających i puszystych włosach. Ten nowoczesny zabieg sprawdzi się idealnie w przypadku włosów zniszczonych, kiedy są one suche, matowe i napuszone. Podobnie jak skóra głowy włosy się starzeją, stają się bardziej ostre, bez blasku, wolniej rosną, są cienkie i przestają się układać – wtedy z pomocą przyjdzie właśnie botoks na włosy.

Źródło: halier.pl

Co to jest botoks na włosy?

Botoks od wielu lat niestety nie kojarzy się dobrze, wiele osób łączy go z nienaturalnym wyglądem i estetycznymi poprawkami twarzy, które nie wyglądają dobrze. Jednak botoks na włosy to zupełnie inny zabieg, który ma zregenerować i odbudować strukturą włosa i sprawić, że nawet cienkie i zniszczone włosy będą wyglądały zdrowo i niezwykle pięknie. Polega on na oczyszczeniu włosów specjalnym szamponem, który otwiera łuski włosów dzięki czemu nałożone w kolejnych etapach substancje przenikają do wnętrza włosów. Kolejnym etapem jest nałożenie na skórę głowy specjalnego rodzaju botoksu, który poza kwasem hialuronowym zawiera również kolagen, witaminy i wyciągi roślinne. Ten niezwykle skomponowany zestaw składników ma za zadanie uzupełnić różnego rodzaju niedobory w strukturze włosa. Następnie na włosy nakładana jest odpowiednia maska, która domyka łuski włosów i zatrzymuje wewnątrz składniki odżywcze. Należy pamiętać, że zabieg jest zupełnie bezinwazyjny, pomimo użycia strzykawki do rozprowadzenia na skórze głowy botoksu nie kłujemy i nie wpływamy negatywnie na skórę głowy.

Źródło: mjakmama24.pl

Dlaczego warto zrobić botoks na włosy?

Składniki zawarte w substancji botoksowej, takie jak wyciąg z jagód Acai, witaminy, kwas hialuronowy oraz kolagen, nakładanej na skórę głowy mają za zadanie uzupełnić ubytki między korą, a otoczką włosa. Wnikają one do wewnętrznej struktury włosa regenerując go niejako od środka. Dzięki niemu włosy stają się gładkie, bardziej mięsiste, lśniące łatwiej się układają, a w przypadku włosów farbowanych zabieg wzmacnia efekt koloryzacji. Dedykowany jest on w szczególności włosom cienkim i pozbawionym życia, włosom zniszczonym i matowym.  Niewątpliwie dużym plusem botoksu do włosów jest fakt, że preparat został stworzony w sposób przyjazny dla środowiska. Nie posiada on składników chemicznych a jedynie te naturalnie występujące w przyrodzie. Botoks dla włosów nie zawiera składników, których coraz częściej świadome konsumentki starają się unikać. Nie znajdziemy w składzie soli, parabenów, sierczanów czy barwników. Dzięki temu nie obciążają one dodatkowo włosów przywracając im naturalnie pięknie wygląd. Należy również pamiętać, że włosy z czasem tracą znaczną ilość zawartych w ich strukturze składników, a organizm z wiekiem przestaje je produkować. Dlatego, aby cieszyć się pięknymi włosami należy uzupełniać te ubytki „z zewnątrz”. Botoks nieinwazyjnie i bardzo skutecznie regeneruje i odżywia włosy. Warto również wspomnieć, że botoks do włosów może być łączony z koloryzacją. Dzięki temu włosy są w odpowiedni sposób przygotowane do zabiegu farbowania. Dodatkowo botoks chroni włosy przed substancjami chemicznymi zawartymi w farbach nie wpływając negatywnie na efekt koloryzacji. Botoks zastosowany na włosy po koloryzacji wzmocni efekt końcowy i uzupełni ubytki we włosach powstałe podczas stylizacji.

 

Źródło: kobietapo30.pl

Na co warto zwrócić uwagę?

Jak każdy profesjonalny zabieg regeneracyjny zabieg botoksowania włosów nie powinien być wykonywany w domu na preparatach niewiadomego pochodzenia. Toksyna botulinowa zawarta w preparacie niezbędnym do zabiegu, w nieodpowiednim stężeniu może być niebezpieczna dla zdrowia. Botoks dla włosów należy więc wykonywać u profesjonalnego fryzjera, który dobierze odpowiednią ilość preparatu oraz na podstawie analizy włosów określi optymalny czas  zabiegu. Warto również wspomnieć, że po samym zabiegu nie zaleca się mycia głowy przed 2-3 dni – substancje musza mieć czas, aby wchłonąć się we włosy i zacząć działać. Efekty zabiegu są natomiast widoczne od razu, włosy stają się lśniące, są gładkie i pięknie się układają. Efekt utrzymuje się na włosach przez kilka tygodni. Fryzjerzy zalecają, aby zabieg powtarzać co 3-4 miesiące w celu jak najlepszej regeneracji włosów. Podobnie jak przy keratynie, o której możecie przeczytać w artykule (Keratynowe prostowanie włósów), piękny wygląd włosów jest niejako efektem ubocznym zabiegu, a jego głównym celem jest odżywienie, zregenerowanie i uzupełnienie struktury włosa.