Jakie fryzury będą modne w 2023 roku? Przygotuj się na nowy sezon!

2 stycznia 2023

Fryzury w 2023 roku będą eklektyczne i wyjątkowe, gdyż połączą w sobie wiele trendów z poprzednich lat, a nawet dekad. Modne fryzury będą ciekawą i niespotykaną mieszanką kobiecości, elegancji, klasyki i szaleństwa rodem z lat 90. Wśród najbardziej pożądanych fryzur będą gładkie i proste włosy, modne boby, cięcia typu „clavi cut”, ale także kobiece grzywki oraz stylizacje inspirowane lalką Barbie. Jeśli chodzi o kolory, królować niezmiennie będą blondy oraz rudości. Zobaczcie, co będzie modne w 2023 roku i podążaj za najgorętszymi trendami!

Grzywka opadająca na jeden bok

2023 rok we fryzjerstwie to przede wszystkim wielki powrót grzywki w stylu „side-swept bangs”. To cięcie zwraca uwagę przede wszystkim na przerzuconą na jeden bok grzywkę. To fryzura, w której wszystkim jest dobrze. Wyszczupla twarz, doskonale maskuje zbyt wysokie czoło i pasuje do każdego kształtu twarzy. Jej wielką zaletą jest również fakt, że wyjątkowo prosto ją utrzymać i wystylizować. Takie uczesanie króluje już teraz wśród polskich i zagranicznych gwiazd. Cięcie w stylu „side-swept bangs” uwielbia Agnieszka Woźniak-Starak czy Emma Stone.

Kolaż dwóch zdjęć. Na zdjęciu z lewej strony widoczny portret kobiety z rudymi, długimi włosami z grzywką zaczesaną na bok. Na zdjęciu po prawej stronie widoczna kobieta z blond włosami w stylu long bob i grzywką zaczesaną na bok.

Francuska grzywka

Jeśli mówimy o powrocie grzywki, to nie może w naszym zestawieniu najmodniejszych uczesań zabraknąć również cięć z grzywką w stylu francuskim. Na czym polega to cięcie? To bardzo romantyczna, luźna grzywka opadająca na boki i delikatnie okalająca twarz. To cięcie idealne do każdej długości włosów,wygląda cudownie z krótkimi, półdługimi i długimi włosami. Doskonale sprawdza się, zmieniając proporcje twarzy okrągłej, owalnej oraz kwadratowej. Nie musi być ona geometryczna i równo przystrzyżona, wręcz powinna być nieco postrzępiona i roztrzepana. Grzywka w stylu francuskim musi swobodnie opadać na boki i charakteryzować się lekką nonszalancją. Kim się najlepiej inspirować przy wyborze takiej fryzury? Kochają ją Jeanne Demas oraz Sabina Socol.

Clavi Cut, czyli włosy do ramion

Clavi Cut będzie prawdziwym hitem nowego roku i już zakochały się w niej gwiazdy na całym świecie. Jej fenomen polega na prostocie. To modne i kobiece cięcie powinno sięgać do obojczyków, a oryginalna wersja to gładkie włosy ścięte na prosto. Jest to fryzura wygodna i bardzo praktyczna, gdyż nie wymaga wielogodzinnego układania. Pojawiają się jednak nowe wariacje na temat tej fryzury i na popularności zyskuje również wersja z modnie pofalowanymi włosami. Jest idealna dla osób nielubiących spędzania wielu godzin na codziennym układaniu włosów. Co ważne pasuje ona do wszystkich kształtów twarzy i pięknie wysmukla twarz. Do wielbicielek tego uczesania zaliczamy Margot Robbie, Hailey Bieber oraz Ana de Armas.

Kolaż dwóch zdjęć. Na zdjęciu z lewej strony widzimy kobiecy portret. Proste, ciemne włosy są ścięte do ramion. Zdjęcie po prawej stronie prezentuje kobietę z ciemnymi, prostymi włosami ściętymi włosami.

Kok w stylu lat 90.

W 2023 roku będziemy silnie nawiązywać do mody z lat 90.. Czy te lata były szalone? Na pewno triumfowała wolność, a we fryzjerstwie dozwolone było niemal wszystko. Jedną z najbardziej flagowych fryzur tamtej dekady, która powraca po prawie 30 latach, jest kok lub kuc, z okalającymi twarz pasemkami. Właśnie wyciągnięte pasma triumfalnie powracają na salony. Kto nosi uczesanie w retro stylu? Kim Kardashian, Gigi Hadid czy Mery Spolsky.

Kolaż dwóch zdjęć. Na zdjęciu z lewej strony widoczny tył kobiecej głowy z nisko upiętym kokiem z wyciągniętymi z przodu gładkimi pasmami. Na zdjęciu z prawej strony widoczna kobieta z nisko upiętym, eleganckim kokiem z wyciągniętymi z przodu, lekko pofalowanymi pasmami.

Barbie Girl – kucyk w stylu najpopularniejszej lalki świata

To kolejny trend, który inspirowany jest latami 90. i kolejny dowód na to, że inspiracji końcówką XX wieku będzie we fryzjerstwie więcej. Modna fryzura to wysoki, pełen objętości kucyk w stylu lalki Barbie. Taki kucyk powinien być pofalowany, doskonale wygląda z końcówkami podkręconymi na lokówkę lub prostownicę. Cechą rozpoznawczą tego kucyka jest objętość, dlatego proste włosy warto pofalować, a samego kucyka najlepiej spiąć grubą frotką. Od lat takiego kucyka noszą z dumą Ariana Grande, Khloe Kardashian czy Jennifer Lopez.

Kolaż dwóch zdjęć. Na zdjęciu z lewej strony widzimy tył kobiecej głowy, z wysoko upiętym kucem z podkręconymi końcówkami. Na zdjęciu z prawej strony widoczna kobieta z wysoko upiętym kucem z pofalowanymi włosami w stylu lalki Barbie.

Pixie cut dla wielbicielek krótkich cięć

Chociaż przede wszystkim królować będą włosy długie i półdługie, to nie zabraknie również inspiracji dla wielbicielek krótkich włosów. Hitem stanie się uczesanie w stylu Pixie Cut. To nieco chłopięce i zawadiackie cięcie pięknie uwydatnia rysy twarzy i staje się doskonałą oprawą dla twarzy. Grzywka zaczesana nad czoło, lekko podniesiona i doskonale uwydatniająca oczy. Może mieć rockowe lub romantyczne oblicze. To włosy, które pasują praktycznie każdemu, który pragnie podkreślić swój temperament. Jeśli nie wiesz, jak nosić takie fryzury zobacz, jak robi to Cara Delevingne i Michelle Williams.

Kolaż dwóch zdjęć. Na zdjęciu z lewej strony widoczny kobiecy profil z krótkimi, czarnymi włosami ściętymi w stylu pixie. Na zdjęciu z prawej strony widoczny kobiecy profil z różowymi włosami ściętymi w stylu pixie.

Źródło zdjęć w artykule: Pinterest.