Chcesz mieć piękne i zdrowe włosy? Nanoplastia Ci w tym pomoże!

12 maja 2022

Wiosna to czas, kiedy na szczególną uwagę zasługują nasze włosy. Warto odpowiednio przygotować je do lata i zregenerować po długim w tym roku okresie jesienno-zimowym. Zdrowo wyglądające włosy są błyszczące, lejące i miękkie w dotyku. Jeśli pragniesz cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami, zdecyduj się na nowoczesny zabieg nanoplastii, który dogłębnie odżywia i regeneruje włosy od cebulek, aż po końce.

Co to jest nanoplastia?

Nanoplastia to regenerujący zabieg fryzjerski, którego historia jest dość świeża. Na polskim rynku pojawił się on dopiero w 2019 roku i uważany jest za nowoczesny, innowacyjny zabieg regeneracyjny nowej generacji. Od tego czasu stale zyskuje na popularności i jest coraz częściej wybierany przez nasze klientki. Jego magia polega nie tylko na dogłębnym odżywieniu i odbudowie włosów, ale również ich silnym wyprostowaniu. Dlatego szczególnie mocno polecany jest on osobom borykającym się z problemem niesfornych, trudnych do okiełznania włosów o mocnym skręcie.

Zdjęcie przestawiające kobietę stojąca przodem w planie amerykański z długimi, blond włosami. Włosy z prawej strony są lśniące, proste i gładkie, zaś z lewej strony napuszone i matowe. Przedstawiono w ten sposób, jakie efekty daje zabieg nanoplastii.Źródło zdjęcia: Stock

Dlaczego wybrać nanoplastię?

Nanoplastia to jedna z najbardziej rewolucyjnych metod regeneracji włosów, która dodatkowo prostuje włosy. Zdarza się, że jest ona porównywana z keratynowym prostowaniem włosów, ponieważ daje podobny efekt. Jednak największa różnica pomiędzy tymi dwoma zabiegami kryje się w składzie mieszanek do zabiegu. Produkty wykorzystywane podczas zabiegu nanoplastii pozbawione są niebezpiecznych dla zdrowia formaldehydów. Ten inwazyjny związek chemiczny został zastąpiony gamą składników pochodzenia naturalnego, które są bezpieczne dla ludzkiego organizmu oraz środowiska. Do najcenniejszych składników mieszanek do zabiegu nanoplastii możemy zaliczyć:

  • cysteinę, czyli aminokwas, który naturalnie wchodzi w skład białek występujących w przyrodzie;
  • kwas glioksylowy, naturalnie występujący w mało dojrzałych owocach, przyczynia się do zmiękczenia struktury włosów;
  • kwas octowy, który występuje w przyrodzie i wykazuje silne działanie prostujące włosy;
  • tanina, pochodząca z roślin, która intensywnie wygładza włosy.

W skład preparatów do nanoplastii wchodzą składniki pochodzenia naturalnego. Jest to więc zabieg mało inwazyjny i nieszkodliwy dla ludzkiego zdrowia, co sprawia, że można wykonywać go również w trakcie ciąży.

Zdjęcie przedstawiające kobietę, ujęcie z boku w planie amerykańskim z długimi, lśniącymi włosami w kolorze ciemnego brązu, które są gładkie i proste po zabiegu nanoplastii. Źródło zdjęcia: Stock

Jakie efekty daje nanoplastia?

Głównym celem zabiegu nanonaplastii jest dogłębne zregenerowanie oraz odżywienie włosów, poprzez wprowadzenie do ich struktury niezbędnych substancji budulcowych, witamin i olejów. Efekt prostych włosów jest w rzeczywistości efektem ubocznym regeneracji. Odbudowa włosów odbywa się poprzez uszczelnienie powłoki włosów i przywrócenie im odpowiedniej równowagi lipidowej. Włosy zostają odpowiednio nawodnione. Jednocześnie niewidzialny filtr na włosach, powstały po zabiegu, hamuje utratę witamin oraz innych związków organicznych przyczyniających się do zdrowej kondycji włosów. Włosy stają się sprężyste, lejące, nawilżone i odżywione, dzięki wysokiej zawartości w kosmetykach do nanoplastii:

  • oleju z nasion Macadamia,
  • masła z drzewa Theobroma,
  • oleju arganowego,
  • wyciągów z kakaowca.

Zdjęcie kobiety w planie amerykańskim z idealnie gładkimi, długimi włosami w kolorze ciemnego blondu po zabiegu nanoplastii. Źródło zdjęcia: Stock

Nanoplastia – dla kogo?

Tak naprawdę, dzięki regeneracyjnym właściwościom nanoplastii, z tego zabiegu może, a nawet powinna skorzystać każda z nas. Właściwości prostujące sprawiają, że najczęściej polecany jest on osobom posiadającym naturalnie kręcone włosy ze skłonnością do puszenia się. Niesforne kosmyki uzupełnione o składniki odżywcze, stają się wygładzone, proste, lśniące i zdrowe. Przeciwwskazaniem do wykonania nanoplastii są włosy bardzo zniszczone, słabe, cienkie i łamliwe. Nie można również wykonać zabiegu na włosach delikatnych i przesuszonych. Podczas zabiegu włosy są kilkukrotnie prostowane w wysokiej temperaturze, dlatego ekstremalnie zniszczone włosy mogą ulec dalszemu przesuszeniu. Konieczne jest więc wykonywanie zabiegu u profesjonalisty, który z łatwością oceni kondycje włosów.

Postaw na naturalność

Jedną z największych zalet nanoplastii jest jej naturalność. W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę zwracamy na ekologię. Co za tym idzie, z większą świadomością wybieramy kosmetyki do codziennej pielęgnacji, decydując się na te o naturalnym składzie. Korzystając z profesjonalnych zabiegów fryzjerskich, również nie powinniśmy zapominać o tym, aby były one bezpieczne dla naszego organizmu oraz środowiska naturalnego. Nanoplastia w tej dziedzinie jest zupełnie bezkonkurencyjna. Efekt zdrowych, lśniących i prostych włosów idzie tutaj w parze z ochroną środowiska naturalnego. Tym samym ten zabieg regenerujący odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne usługi fryzjerskie, które dodatkowo będą ekologiczne i bezpieczne dla wszystkich.

Jeśli chcesz poczytać więcej na temat nanoplastii kliknij tu.

Źródło zdjęcia głównego: 123rf.com