Jak przygotować się do ślubnego uczesania?

1 czerwca 2022

Ślub – dzień, na który czekają wszystkie przyszłe Panny Młode. Moment szczególny i wyjątkowy, który poprzedzony jest miesiącami skrupulatnych przygotowań, tak aby wszystko przebiegło pomyślnie. W tym wyjątkowym dniu powinnaś czuć się wyjątkowo i pięknie, dlatego równie ważna co suknia, sala i goście jest Twoja fryzura ślubna. Dlatego warto wiedzieć, jak przygotować się do uczesania, podczas tego niezwykłego dnia.

Na zdjęciu widoczna jest Panna Młoda w upięciu ślubnym. Włosy w kolorze blond z ciemniejszymi pasemkami spięte są z tyłu w finezyjnego, niskiego koka, w którego wplecione są żywe kwiaty gipsówki oraz orchidei. Kadr portretowy tyłem. Źródło zdjęcia: Stock

Zaplanuj swoją fryzurę wcześniej

Wraz z rozpoczęciem przygotowań do ślubu, przyszłe Panny Młode skupiają się przede wszystkim na sukni, wystroju sali, załatwianiu licznych spraw formalnych i organizacyjnych. Nie mniej ważne powinny być przygotowania do uczesania ślubnego. Przede wszystkim nie zostawiaj umówienia się do stylisty fryzur na ostatnią chwilę. Na wizytę fryzjera powinnaś umówić nawet do 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu. Jeśli zrobisz to zbyt późno, może okazać się, że niestety stylista nie dysponuje już wolnym terminem. Pamiętaj również, aby podczas umawiania uczesania podać informacje, czy będzie to wyłącznie fryzura dla Panny Młodej, czy również innych osób będących na ślubie.

Bardzo ważne jest także umówienie się na uczesanie próbne, które powinno odbyć się około 4 tygodni przed planowaną datą wesela. Podczas tej wizyty fryzjer stylista dobierze odpowiednią fryzurę, która będzie pasowała do Twojej urody, sukni ślubnej, akcesoriów do włosów oraz tematyki wesela. Zaproponowane zostaną minimum 2 fryzury, z których wybierzesz tą jedyną, idealną. Dzięki próbnemu uczesaniu ślubnemu sprawdzisz, jak będziesz wyglądała w tym wyjątkowym dniu. Podczas uczesania próbnego możesz również dostarczyć fryzjerowi inspiracje w postaci zdjęć, jednak pamiętaj, nie każda fryzura będzie pasowała do Twojego typu urody. Warto więc zdać się na długoletnie doświadczenie profesjonalnego stylisty fryzur.

Zdjęcie przedstawiające upięcie ślubne w postaci luźno spleconego warkocza opadającego na przód. Włosy w kolorze kasztanowym ozdobione kwiatami białej gipsówki. Ujęcie portretowe przodem z fokusem na włosy, bez widocznej twarzy. Źródło zdjęcia: Stock

Chwilę przed ślubem zadbaj o włosy

Jeśli pragniesz na ślub zmienić lub odświeżyć kolor włosów lub je obciąć, to takie zabiegi powinny zostać wykonane około tygodnia przed datą uroczystości. Kolor wtedy będzie wyglądał świeżo, ale jednocześnie naturalnie podobnie, jak ewentualne cięcie. Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja domowa włosów przed samym uczesaniem ślubnym. Szykując się do ślubnego uczesania, umyj głowę dzień przed ślubem. Powinno się wykonać to dwukrotnie, aby włosy były dokładnie oczyszczone. Zrezygnuj z nakładania obciążających włosy odżywek, jeśli masz mocno przesuszone włosy, nałóż jedynie minimalną ilość odżywki na końcówki włosów. W przypadku włosów ze skłonnością do szybkiego przetłuszczania się, włosy umyj rano w dniu ślubu. Ważne, aby włosy nie były wymodelowane, zakręcone lub wyprostowane. Wszystkie tego typu zabiegi będzie na bieżąco wykonywał fryzjer stylista podczas uczesania. Przygotuj również wszystkie ozdoby, które chcesz, aby były wpięte we włosy. Mowa tutaj o wianku, welonie, spinkach, grzebieniach czy innych ozdobach. Nie musisz jednak przygotowywać wsuwek, kosmetyków do utrwalania fryzury, suszarki czy szczotek, bo wszelki niezbędny sprzęt ma ze sobą stylista fryzur. Pamiętaj jednak, aby w pomieszczeniu, w którym będziesz czesana przed ślubem, powinno znaleźć się przynajmniej jedno lusterko, abyś mogła zobaczyć całą fryzurę po zakończeniu ślubnego uczesania.

Na zdjęciu widoczna jest Panna Młoda w ciekawym, nowoczesnym upięciu w postaci luźnego, nisko spiętego koka. Kok ozdobiony jest żywymi kwiatami w kolorze białym, niebieskim oraz różowym. Kadr amerykański tyłem.Źródło zdjęcia: Stock

Nie bój się pytać

Wiadomo, że przygotowania do ślubu pochłaniają wiele czasu i każda sprawa wydaje się ważniejsza od innej. Jednak to właśnie w tym dniu powinnaś czuć się najpiękniejszą spośród wszystkich zgromadzonych osób. Dlatego ważna jest również Twoja fryzura i to, jak będziesz się w niej czuła. Musisz odpowiednio się do niej przygotować, aby to zrobić, śmiało zadawaj pytania o każdy szczegół. Możesz to zrobić telefonicznie, przez Messengera lub mailowo. Przygotowaliśmy również zestawienie najczęściej zadawanych pytań przez nasze Panny Młode, w którym masz szanse znaleźć odpowiedź na najbardziej nurtujące Cię sprawy. Nasz poradnik ślubny, czyli jak przygotować się do upięcia ślubnego znajdziesz tutaj: Poradnik ślubny – jak przygotować się do uczesania ślubnego. 

Co z moimi włosami po ślubie?

Fryzura ślubna, szczególnie różnego rodzaju upięcia, wymagają dużej ilości kosmetyków utrwalających. Przecież pięknie musisz wyglądać, nie tylko na samym ślubie, ale również na weselu, które mamy nadzieję, że będzie huczne i niezapomniane. Włosy po upięciu ślubnym mogą być więc mocno obciążone. Należy więc dokładnie je umyć, usuwając wszelkie kosmetyki. Następnie nałóż na nie odżywkę lub maskę o działaniu nawilżającym. Jeśli jeszcze bardziej chcesz zadbać o włosy po ślubnej fryzurze, możesz zdecydować się na profesjonalny zabieg regeneracyjny, taki jak keratynowe prostowanie włosów, botoks na włosy, regenerację komórkami macierzystymi. Takie zabiegi doskonale odżywią i odbudują strukturę Twoich włosów.

Źródło zdjęcia głównego: Stock