Jak przygotować włosy na lato?

15 czerwca 2022

Latem chętniej wychodzimy z domu i spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu, a nasze włosy są bardziej narażone na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Słońce, deszcz, wiatr, zmienne temperatury, czy częstsze kąpiele mogą mieć negatywny wpływ na kondycję naszych włosów. Jeśli marzysz o zdrowych, gładkich i mocnych włosach powinnaś je w odpowiedni sposób zregenerować, odżywić oraz nawilżyć. Tak przygotowane na lato włosy będą wyglądać pięknie, a Ty poczujesz się bardziej pewna siebie.

Na zdjęciu widoczna kobieta z długimi, rozpuszczonymi i potarganymi wiatrem włosami koloru blond siedząca na plaży na tle morza. Kadr amerykański bokiem. Źródło zdjęcia: Pinterest

Idealnie gładkie włosy – keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem, który od momentu pojawienia się na polskim rynku usług fryzjerskich stale zyskuje na popularności. Wiele osób jednak nadal kojarzy ten zabieg jedynie ze sposobem na wyprostowanie swoich włosów. W rzeczywistości najważniejszym zadaniem keratynowego prostowania włosów jest ich dogłębne odżywienie oraz zregenerowanie. Ten nowoczesny, profesjonalny zabieg regeneracyjny ma za zadanie uzupełnienie niedoborów keratyny w strukturze włosów i wzmocnienie struktur białkowych w każdym, pojedynczym włosie. Keratyna jest białkiem, będącym naturalnym budulcem włosów. Na co dzień zostaje ona wypłukiwana lub uszkadzana, przez co włosy stają się cienkie, łamią się i puszą, są matowe i nie wyglądają zdrowo. Podczas zabiegu keratynowego prostowania włosów, ubytek białka jest uzupełniany niejako od zewnątrz. Dodatkowo preparaty kosmetyczne do zabiegu zawierają kwasy omega, witaminy i wyciągi z roślin, które odżywiają włosy. Po zabiegu są one lejące, mocniejsze, gładkie i tworzą idealnie lśniącą taflę. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się nawet do 6 miesięcy, więc możesz cieszyć się pięknymi włosami przez całe lato.

Regeneracja włosów keratyną biomimetyczną

Regeneracja keratyną biomimetyczną jest jednym z najnowocześniejszych zabiegów fryzjerskich. Jest on dostępny na polskim rynku usług zaledwie od kilku miesięcy i już zyskuje wierne grono wielbicielek. Keratyna, jak już wspominaliśmy, jest naturalnym budulcem włosów. Natomiast keratyna biomimetyczna stała się przełomem w nowoczesnym odżywianiu włosów. Została ona wynaleziona w laboratoriach trychologicznych. Pozwala ona na uzupełnienie braków keratyny w strukturze włosa w sposób inteligentny. Oznacza to, że, podczas zabiegu niejako lokalizuje najbardziej zniszczone miejsca włosa, a następnie naprawia je, uzupełniając niedobór keratyny w tym miejscu. Jest to zabieg nowej generacji, nad którym badania trwały ponad 10 lat. Wszystko to po to, aby dogłębnie i skutecznie zregenerować włosy. Efekty po zabiegu są spektakularne. Włosy mniej się puszą, są gładkie, lejące i bardzo mocne. Na ich powierzchni tworzy się niewidzialny filtr, który chroni je przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się idealnie wyglądającymi włosami w trakcie ciepłych miesięcy. Więcej o tym zabiegu możesz przeczytać tutaj.

Na zdjęciu widoczna kobieta leżąca na hamaku w promieniach letniego słońca. Kobieta ma długie, falowane, rozpuszczone włosy blond w stylu ombre. Kadr tyłem. Źródło zdjęcia: Pinterest

Naturalna regeneracja, czyli nanoplastia

Nanoplastia jest kolejnym zabiegiem regeneracyjnym, który z miesiąca na miesiąc zyskuje na popularności. Najczęściej decydują się na niego osoby o włosach kręconych lub takich z niesfornymi kosmykami, które trudno ujarzmić. Wynika to z faktu, że nanoplastia intensywnie prostuje włosy. Porównywana jest czasem z keratynowym prostowaniem włosów. Jednak największa różnica polega na tym, że do zabiegu nanoplastii stosuje się preparaty pozbawione formaldehydów. Zastąpiły je różnego rodzaju składniki pochodzenia naturalnego, takie jak kwas glioksylowy, cysteina, kwas octowy, czy tanina. Dzięki temu mamy pewność, że nanoplastia nie jest szkodliwa dla zdrowia oraz środowiska naturalnego, co w dobie nieustającego poszukiwania kosmetyków ekologicznych jest niezwykle ważne. Efektem są nie tylko wyprostowane włosy. Przede wszystkim są one zregenerowane i dogłębnie odżywione. Przywrócona jest równowaga lipidowa i odpowiedni poziom nawilżenia włosów, a substancje tworzą na włosach delikatny filtr, który zapobiega utracie związków organicznych i witamin wpływających na trwałość i zdrowy wygląd włosów. Jest to zabieg idealny na lato, ponieważ poza nieskazitelnym wyglądem gwarantuje również pełną regenerację.

Na zdjęciu widoczna jest kobieta stojąca na plaży na tle morza. Włosy blond splecione są w niskiego, luźnego koka z dekoracyjnymi warkoczykami z boku głowy. Kadr portretowy, ujęcie bokiem. Źródło zdjęcia: Pinterest

Regeneracja komórkami macierzystymi

Regeneracja komórkami macierzystymi z drzewa arganowego jest profesjonalnym zabiegiem fryzjerskim, który ma na celu odżywienie i nawilżenie włosów. Komórki roślinne mają zbawienny wpływ w pielęgnacji włosów, szczególnie te arganowe. Argan ma drogocenne właściwości nawilżające, odżywcze, regenerujące i nawadniające. Zaś niezwykłe właściwości zabiegu opierają się na zdolności roślinnych komórek macierzystych do samo regeneracji. Podczas zabiegu mają one bezpośredni wpływ na komórki skóry głowy, które odpowiadają natomiast za kondycję i żywotność cebulek włosów. Komórki arganowe niejako mobilizują ludzkie komórki do odpowiedniego podziału, zwiększenia produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego oraz kolagenu. Dzięki temu cebulki włosów nie starzeją się tak szybko. Efektem są zdrowe i mocne włosy, które znacznie szybciej rosną i zdecydowanie rzadziej wypadają. Dodatkowo preparaty stosowane podczas zabiegu tworzą na włosach delikatny filtr, który chroni wnętrze włosa przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Jest to więc doskonały sposób na zregenerowanie i wzmocnienie włosów przed letnimi miesiącami.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest