PORADNIK ŚLUBNY- jak przygotować się do uczesania ślubnego

PORADNIK ŚLUBNY- jak przygotować się do uczesania ślubnego

Jeśli zaglądasz do naszego poradnika ślubnego, to zapewne zaczęłaś już planować swój ślub oraz przyjęcie weselne. Z chęcią uczeszemy Cię na ten wyjątkowy dzień, wkładając w to całe serce, pasję oraz doświadczenie. Przecież każda Panna Młoda zasługuje na to, aby w dniu ślubu czuć się najpiękniej na świecie. Dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące ślubnych fryzur.

 1. Czy muszę umawiać się na fryzurę próbną?
  Tak. Fryzura próbna, zwana również nietrwałą, wykonywana jest po to, aby dobrać najlepsze ślubne uczesanie do Twojej urody, kształtu twarzy oraz ślubnych akcesoriów i sukni. Ważne jest, aby stylista fryzur poznał Twoje oczekiwania, a Ty podczas próbnego uczesania poznasz nasze umiejętności. Co oszczędzi Ci dodatkowego stresu w tym ważnym dniu.
 2. Kiedy najlepiej wykonać upięcie próbne?
  Dla Twojego dobra jako przyszłej Panny Młodej rekomendujemy wykonanie próbnej fryzury ślubnej na około 4 tygodnie przed planowaną datą ślubu. Próbna fryzura ślubna zapewni Ci spokój i komfort w Dniu Twojego Ślubu, już na 4 tygodnie przed masz pewność, że Twoja fryzura będzie idealnie dobrana do urody, kreacji oraz stylu uroczystości.
 3. Jak przygotować włosy do upięcia ślubnego?
  W dzień poprzedzający planowaną datę ślubu dokładnie umyj włosy. Ważne jest, aby włosy były umyte dwukrotnie, bardzo dokładnie u nasady oraz na całej długości. Możesz nałożyć na same końcówki włosów niewielką ilość odżywki. Zrezygnuj natomiast z używania lakieru lub innych kosmetyków do modelowania. Nie prostuj, nie kręć i nie modeluj włosów w żaden inny sposób.
 4. Czy konieczne jest wpłacenie zadatku na ślubne uczesanie?
  Tak. Zadatek to zabezpieczenie dla Ciebie oraz dla nas, że fryzura zostanie wykonana w umówionym terminie.
 5. Ile czasu przed ślubem muszę umówić się na fryzurę ślubną?
  Sezon ślubny to bardzo pracowity czas. Dlatego na fryzurę ślubną powinnaś umówić się od 4 do 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu.
 6. Jaka kolejność – makijaż i fryzura?
  Najpierw wykonany powinien być pełny makijaż, a dopiero w później kompletne uczesanie ślubne.
 7. Co zrobić, jeśli mam mocno przetłuszczające się włosy?
  Jeśli twoje włosy mocno się przetłuszczają, są mało gęste i cienkie, wtedy najlepiej umyć głowę rano w dniu ślubu. Dalej postępować ze wskazówkami z pytania nr 3.
 8. Czy powinnam mieć ze sobą wsuwki?
  Nie. Wszystkie niezbędne akcesoria do stworzenia Twojej wymarzonej fryzury ślubnej zapewnia nasz stylista fryzur. Musisz zadbać jedynie o ślubne akcesoria w postaci welonu, grzebienia, spinek, opasek lub wianka.
 9. Czy powinnam mieć ze sobą lakiery i inne preparaty utrwalające fryzurę?
  Nie. Używamy sprawdzonych kosmetyków dopasowanych do struktury i kondycji Twoich włosów. Nie pracujemy na kosmetykach dostarczonych przez Klientki.
 10. Czy muszę zakręcić włosy przed upięciem ślubnym?
  Nie. Stylista fryzur podczas tworzenia fryzury będzie wiedział, które pasma włosów zakręcić, aby fryzura była trwała i pełna objętości, a także była zgodna z tym, co zostało ustalone na próbnym uczesaniu.  
 11. Czy prostować włosy przed upięciem ślubnym?
  Nie. Włosy powinny być wyłącznie umyte bez modelowania. Podczas układania fryzury ślubnej stylista fryzur wyprostuje odpowiednie partie włosy.
 12. Czy modelować włosy przed upięciem ślubnym?
  Nie. Każda fryzura ślubna wymaga innego przygotowania. To stylista fryzur podczas układania włosów decyduje, które pasma wymodelować, aby efekt był zjawiskowy i zadowalający dla Ciebie.
 13. Czy na włosy, przed upięciem ślubnym, nakładać piankę lub lotion?
  Nie. Na włosy przed upięciem nie nakładaj kosmetyków. Możesz jedynie tuż po umyciu włosów nałożyć niewielką ilość odżywki na same końcówki.
 14. Czy mobilny fryzjer przywozi ze sobą lusterko?
  Korzystając z mobilnej usługi fryzjerskiej, w gestii Klientki leży zapewnienie lusterek. Rekomendujemy, aby było to jedno duże lustro (może być to lustro na ścianie, w toaletce) oraz jedno małe lusterko, abyś miała możliwość obejrzenia fryzury z tyłu.
 15. Czy powinnam podciąć włosy przed upięciem ślubnym?
  Jeśli Twoje końcówki nie są zniszczone, a planowana fryzura tego nie wymaga, to nie powinno podcinać się włosów przed uczesaniem ślubnym.
 16. Czy Pana Młodego można również wystylizować w dniu ślubu?
  Tak. W dniu ślubu fryzjer stylista może również wykonać stylizację ślubną dla Pana Młodego, świadków, rodziców, jak i rodzeństwa Państwa Młodych. Pamiętaj jednak, aby zgłosić ten fakt podczas zapisywania się na fryzurę ślubną. Musimy zarezerwować odpowiednią ilość czasu dla uczesania wszystkich osób.

Mamy nadzieję, że znalazłaś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania związane z zaplanowaniem i przygotowaniem fryzury na Twój ślub. Jeśli jednak masz jeszcze jakieś pytanie, na które nie uzyskałaś tu odpowiedzi to zapraszamy Cię do bezpośredniego kontaktu z nami pod numerem telefonu +48 733 050 060.

Zdjęcie przedstawiające Pannę Młoda podczas wykonywania fryzury w dniu ślubu. Na zdjęci widoczne jest upięcie ślubne z tyłu oraz dłonie fryzjera stylisty wpinające we włosy ślubne ozdoby. Źródło zdjęć:123rf.com