Zadbaj o włosy dzięki zabiegowi botoks na włosy

4 maja 2022

Botox na włosy cieszy się w tym roku wielką popularnością. Jako silnie regenerujący, nowoczesny i delikatny dla włosów zabieg, najlepiej wykonać go właśnie wiosną, kiedy włosy po zimie są przesuszone i matowe. To właśnie na zniszczonych włosach ten innowacyjny zabieg sprawdzi się najlepiej. Po nim włosy będą lśniące i puszyste, a do tego dogłębnie zregenerowane.

Co to jest zabieg botox na włosy?

Najkrócej można powiedzieć, że botox na włosy to nowoczesny zabieg regeneracyjny, który sprawi, że włosy zostaną zregenerowane i odżywione, a do tego nadal lekkie i świeże. Dzięki niemu przez kilka tygodni będziesz mogą zapomnieć, o puszących się i pozbawionych blasku włosach, które charakteryzują się wysoką łamliwością.

Samo słowo botox może kojarzyć się z bolesnymi zabiegami wykonywanymi w salonach kosmetycznych. Jednak botox na włosy łączy z nimi jedynie efekt wygładzenia włosów. Nie jest to zabieg inwazyjny, jest bezpieczny i bezbolesny, a podczas jego wykonywania można się naprawdę zrelaksować. Jak już wspomniano, głównym celem zabiegu jest odpowiednia regeneracja oraz odbudowanie struktury włosów, aby przywrócić im zdrowy wygląd.

Kolaż dwóch zdjęć przedstawiający zregenerowane włosy po zabiegu botox na włosy. Z lewej strony długie włosy naturalnej brunetki. Z prawej strony długie włosy w kolorze bardzo ciemnego brązu. Źródło zdjęć: Stock

Po co wykonujemy zabieg botoksowania włosów?

Ciało ludzkie każdego dnia się starzeje. To samo zjawisko dotyczy skóry głowy oraz włosów. Włosy dodatkowo narażone są na tarcie mechaniczne, negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych. Do tego włosy wycieramy ręcznikiem, suszymy, modelujemy i utrwalamy kosmetykami niemal codziennie. Wszystko to sprawia, że włosy zaczynają mieć ostrą strukturę, są pozbawione blasku, matowe i niezwykle łatwo się puszą. Wraz z wiekiem dodatkowo włosy zaczynają wolniej rosnąć, są cienkie i delikatne. Jeśli widzisz, że Twoje włosy nie wyglądają zdrowo, to w takich przypadkach z pomocą przychodzi właśnie botox na włosy.

Jak wykonuje się zabieg botox na włosy?

Botox na włosy to przyjemny i bezinwazyjny zabieg, który składa się z kilku etapów. Każdy z nich pełni odmienną rolę i pełni różne funkcje w procesie odbudowywania i regeneracji włosów.

Pierwszy z nich polega na dokładnym oczyszczeniu włosów za pomocą specjalistycznego szamponu. Dzięki temu otwierają się łuski włosów, przygotowując je do kolejnych etapów. Jest to jeden z najważniejszych etapów, od którego będzie zależało powodzenie całego zabiegu. Po umyciu włosów osusza się je delikatnie wyłącznie za pomocą ręcznika.

Kolejny etap to nałożenie na całą długość włosów specjalnej mieszanki botoksowej. Jest to specjalistyczny preparat, który zawiera kwas hialuronowy, keratynę wyciągi z orzechów i roślin oraz witaminy. Idealnie dobrany zestaw składników ma za zadanie uzupełnić wszelkiego rodzaju ubytki oraz niedobory mikroelementów w strukturze włosa. Po nałożeniu mieszanki, włosy suszy się wyciągając je na szczotce. Włosy muszą być bardzo dokładnie wysuszone.

Ostatni etap, który wyeksponuje efekt lśniących i zdrowo wyglądających włosów to prostowanie włosów. Zadaniem prostowania jest dosłownie, wprasowanie substancji aktywnych we włosy. Każde pasmo włosów prostej się od 5 do 10 razy w temperaturze od 180 do 230 stopni. Ilość prostowań oraz temperatura dobierane są odpowiednio do stanu włosów sprzed zabiegu.

Od razu po zabiegu włosy są bardzo miękkie, sypkie i błyszczące. Doskonale się układają, nie są obciążąne i wyraźnie poprawia się ich kondycja.

Jak działają składniki zawarte w botoxie dla włosów?

Botox na włosy używany przez profesjonalnego fryzjera stylistę zawiera odpowiednio dobrane komponenty, które mają uzupełnić ubytki pomiędzy korą, a otoczka włosa. Odpowiednio dobrana mieszanka zawiera wyciąg z orzeszków para i macadamia, kwasy Omega-3 i kwasy tłuszczowe, tanine oraz naturalne, roślinne żywice oraz witaminy. Podczas wykonywania zabiegu substancje lecznicze wnikają we wnętrze włosa i regenerują go od środka, dostarczając odpowiednich elementów budulcowych. Ważnym aspektem jest również technologia uzupełniania wiązań lipidowych, co przywraca włosom odpowiedni poziom nawodnienia i nawilżenia włosów. Od razu po zabiegu włosy sprawiają wrażenie grubszych, dzięki utworzeniu się na ich powierzchni niewidzialnego filtru, który chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi.

Kolaż dwóch zdjęć przedstawiający włosy po zabiegu botox na włosy. Z lewej strony włosy w kolorze ciemnego blondu bez grzywki. Z prawej strony włosy w kolorze ciemnego brązu z grzywką. Źródło zdjęć: Stock

Czemu warto zdecydować się na zabieg botox na włosy?

Botox na włosy ma jedną wielką zaletę, jego skład stanowią wyłącznie naturalne składniki. W połączeniu z nowoczesną technologią sprawią, to że botox nie obciąża włosów i przywraca im naturalnie piękny wygląd. Codziennie wystawianie włosów na oddziaływanie czynników zewnętrznych oraz nieodpowiednia pielęgnacja sprawiają, że ubytki w strukturze włosów szczególnie po zimie są bardzo znaczące. Dlatego, aby zaskakiwać nieskazitelnie pięknymi włosami, niezbędne składniki trzeba wprowadzić niejako z zewnątrz. To właśnie botoks skutecznie uzupełnia wszelkie ubytki, odżywia oraz regeneruje włosy. Po zabiegu przez kilka tygodni włosy są sypkie, lśniące, gładkie, miękkie i sprawiają wrażenie grubszych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij tu

Źródło zdjęcia głównego: Stock