Jak skutecznie zregenerować włosy po lecie

15 sierpnia 2023

Chociaż lato, to ulubiona pora roku większości z nas, to niestety wakacyjne miesiące, są bardzo uciążliwe dla naszych włosów. Kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie, długie przebywanie na słońcu, częste moczenie i suszenie włosów, wiatr i deszcz – wszystko to może znacznie osłabić strukturę włosów. Przez to włosy łatwiej się plączą, są przesuszone, matowe i napuszone. Aby zniwelować te dolegliwości, warto zainwestować w profesjonalne zabiegi regeneracyjne.

Kolaż dwóch zdjęć na obu zdjęciach widzimy kobiety z długimi, gęstymi i lśniącymi włosami. Ich włosy zostały poddane profesjonalnym zabiegom regeneracyjnym.

Dlaczego powinno się regenerować włosy po lecie?

Włosy narażone na działanie słońca, soli morskiej, chlorowanej wody i wysokich temperatur mają tendencję do przesuszania, łamania się i tracenia blasku. Dlatego warto zadbać o ich regenerację po sezonie letnim. Słońce może uszkodzić strukturę włosa, powodując, że staje się on łamliwy i traci swój naturalny połysk. Ponadto, częste mycie włosów, w celu usunięcia pozostałości produktów do letniej pielęgnacji, jak również wpływ wody morskiej czy chlorowanej, mogą dodatkowo osłabić włosy.

Aby zregenerować włosy po lecie, warto stosować odżywki i maski nawilżające, które pomogą w odbudowie struktury włosa i zminimalizowaniu uszkodzeń. Można również skorzystać z profesjonalnych zabiegów regeneracyjnych, takich jak keratynowe prostowanie, regeneracja keratyną biomimetyczną czy botoks na włosy, które pomogą wzmocnić, zregenerować i odżywić włosy.

Ważne jest również, aby dbać o swoje włosy na co dzień, stosując kosmetyki dedykowane do ich typu i potrzeb. Należy unikać nadmiernego stylizowania, szczególnie używania gorącego sprzętu do stylizacji tj. lokówek, prostownic, karbownic, które mogą dodatkowo osłabić włosy. Podsumowując, regeneracja włosów po lecie jest ważna, ponieważ pozwala przywrócić im naturalny połysk i wzmocnić strukturę. Dzięki temu włosy będą wyglądać zdrowo i pięknie przez długi czas.

Regeneracja włosów keratyną biomimetyczną

Regeneracja włosów keratyną biomimetyczną to zabieg, który ma na celu wzmocnienie i odżywienie włosów poprzez dostarczenie keratyny do ich struktury. Keratyna to naturalny składnik włosów, który odpowiada za ich elastyczność, wytrzymałość i połysk. Jednak czynniki zewnętrzne, takie jak słońce, woda morska czy częste stylizowanie, mogą osłabić strukturę włosów i doprowadzić do utraty keratyny. W regeneracji włosów keratyną biomimetyczną wykorzystuje się keratynę, która jest identyczna, jak naturalna keratyna włosa, jednak została poddana badaniom laboratoryjnym. Dzięki temu jest ona bardzo dobrze tolerowana przez włosy i nie powoduje podrażnień skóry głowy. Keratyna biomimetyczna posiada niejako zdolność do odnajdywania i uzupełniania najbardziej zniszczonych fragmentów włosa. Efektem regeneracji włosów keratyną biomimetyczną jest wzmocnienie struktury włosa, poprawa jego elastyczności, wytrzymałości i połysku. Włosy stają się bardziej odporne na czynniki zewnętrzne i łatwiejsze do stylizacji. Zabieg ten jest szczególnie polecany dla osób z włosami zniszczonymi, matowymi i łamliwymi.

Kolaż dwóch zdjęć. Na zdjęciach widzimy kobiece sylwetki z prostymi, długimi i zdrowo wyglądającymi włosami, które zostały poddane profesjonalnej regeneracji po lecie.

Piękne włosy po zabiegu, czyli botoks na włosy

Botoks na włosy to profesjonalny zabieg fryzjerski, który polega na aplikacji preparatu na bazie botoksu na włosy w celu poprawy ich kondycji. Preparat ten zawiera zazwyczaj naturalne składniki, takie jak keratyna, kolagen czy witaminy, które mają na celu odżywić, wzmocnić i zregenerować włosy. Botoks na włosy może pomóc w przywróceniu włosom blasku, elastyczności, miękkości i sprężystości, a także zmniejszyć łamliwość i puszenie się włosów. Preparat na bazie botoksu może również chronić włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy wysoka temperatura suszenia, czy stylizacji. Zabieg botoksu na włosy powinien być wykonywany przez profesjonalnego fryzjera stylistę, który oceni kondycje włosów przed zabiegiem i dobierze odpowiednie stężenie preparatu.

Naturalność i piękno – nanoplastia

Nanoplastia to innowacyjny zabieg fryzjerski, który jest stosowany w celu wygładzenia i odbudowy włosów. Zabieg ten polega na aplikacji specjalnego preparatu na bazie naturalnych składników, takich jak keratyna, kwasy tłuszczowe i proteiny, które mają na celu zrekonstruowanie struktury włosa, wypełnienie ubytków i zamknięcie łusek włosów. Efekty zabiegu nanoplastii to:

  • Wygładzenie włosów – nanoplastia pomaga wygładzić włosy, zapobiegać puszeniu się i układaniu się kołtunów.
  • Odbudowa struktury włosa – preparat na bazie keratyny i innych naturalnych składników pomaga zrekonstruować strukturę włosa, wypełnić ubytki i zapobiegać dalszym uszkodzeniom.
  • Poprawa kondycji włosów – nanoplastia może pomóc wzmocnić włosy, nadać im blask i zwiększyć ich elastyczność.
  • Długotrwałe efekty – efekty zabiegu nanoplastii utrzymują się zazwyczaj przez około 2-3 miesiące, w zależności od indywidualnych warunków włosów i stylu życia.

Warto jednak pamiętać, żeby przed przystąpieniem do zabiegu, skonsultować się z fryzjerem lub specjalistą od pielęgnacji włosów.