Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową – innowacja i nowoczesność

1 września 2023

Przedłużanie włosów to popularna metoda, która pozwala uzyskać dłuższe, gęstsze i bardziej zjawiskowe włosy. Metoda ta polega na przyłączaniu pasm naturalnych włosów do cieniutkich pasemek włosów na głowie, przy użyciu różnych technologii, takich jak klej, mikroringi, czy też ultradźwięki. W tym artykule skupimy się na przedłużaniu włosów metodą ultradźwiękową, ponieważ jest to najnowocześniejsza i jedna z najbardziej bezpiecznych metod przedłużania włosów dostępnych na polskim rynku usług fryzjerskich.

Kolaż dwóch zdjęć. Na obu zdjęciach widoczne są tyły kobiecych głów po wykonanym zabiegu przedłużania włosów metodą ultradźwiękową.

Czym jest przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową?

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową to innowacyjna technologia, która umożliwia połączenie bardzo cienkich pasemek z naturalnymi włosami. Ta metoda wykorzystuje specjalne aplikatory, które emitują fale ultradźwiękowe, dzięki czemu uda się dokładnie i trwale połączyć pasemka włosów, jednocześnie tworząc bardzo cienkie, niemal niewidoczne łączenia. Największą zaletą jest bardzo naturalny efekt, ponieważ pasemka doczepiane są tak zwaną metodą na lustro, czyli na płasko. Dzięki temu są niemal niewyczuwalne pod ręką lub podczas spania. Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową jest bardzo delikatne dla włosów, a także dla skóry głowy, ponieważ aplikator łączy włosy bez użycia temperatury, a co za tym idzie – nie uszkadza struktury włosów. Dlatego też metoda ta jest często preferowana przez osoby, które chcą dodać swoim włosom długości i objętości, ale jednocześnie nie chcą narażać swoich włosów na uszkodzenia.

Jak przebiega proces przedłużania włosów metodą ultradźwiękową?

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową rozpoczyna się od dokładnego rozdzielenia pasm włosów, co pozwala na dokładne i precyzyjne umieszczenie dodatkowych, aplikowanych pasemek. Następnie do naturalnych włosów zostają przyłączone pasemka z naturalnych włosów za pomocą aplikatora, który emituje fale ultradźwiękowe, po czym uwalnia keratynę, która połączy pasma włosów. Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową może trwać od dwóch do czterech godzin, w zależności od długości i grubości włosów oraz od liczby pasemek, które chcemy zaaplikować. Po zakończeniu procedury możemy cieszyć się dłuższymi, gęstszymi i bardziej zjawiskowymi włosami nawet przez kilka tygodni.

Kolaż dwóch zdjęć. Z prawej strony widać blondynkę z bujnymi włosami, z lewej zaś brunetkę. Obie Panie prezentują efekty zabiegu przedłużania włosów metodą ultradźwiękową.

Zalety przedłużania włosów metodą ultradźwiękową

Metoda ultradźwiękowa to jedna z metod przedłużania włosów, która cieszy się coraz większą popularnością w salonach fryzjerskich. Oto niektóre z zalet przedłużania włosów metodą ultradźwiękową:

  1. Bezpieczeństwo dla włosów – ta metoda wykorzystuje specjalne paski z keratyną, które są bezpieczne dla włosów. Przyczepiane są one za pomocą ultradźwięków, bez użycia wysokiej temperatury, czyli metodą na zimno, co nie niszczy włosów.
  2. Trwałość stylizacji – włosy przedłużone metodą ultradźwiękową mogą utrzymać się na włosach około 2 miesięcy, co oznacza, że nie musisz martwić się o częste wizyty w salonie fryzjerskim. Pamiętaj jednak, aby po upływie tego czasu zgłosić się do fryzjera na zdjęcie lub podciągnięcie pasemek, aby nie zniszczyć swoich włosów.
  3. Naturalny wygląd – włosy przedłużone tą metodą wyglądają bardzo naturalnie, dzięki czemu mało kto zauważy, że nosisz sztuczne włosy. Łatwo się je modeluje, a same łączenia są bardzo delikatne i praktycznie niewyczuwalne, dzięki zastosowaniu metody aplikacji dodatkowych pasm na płasko.
  4. Możliwość stylizacji – włosy przedłużone metodą ultradźwiękową można stylizować dokładnie tak samo, jak naturalne włosy. Możesz je prostować, kręcić, układać w kucyk czy upinać.
  5. Bezbolesność – metoda ultradźwiękowa jest bezbolesna, co oznacza, że nie odczujesz żadnego dyskomfortu podczas zabiegu, nawet jeśli doczepisz do swoich włosów dość dużo pasm, to naturalne włosy zostaną w niewielkim stopniu obciążone.

Warto zwrócić uwagę, że każda metoda przedłużania włosów ma swoje zalety i wady. Dobrym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z fryzjerem stylistą przed wyborem konkretnej metody. Stylista fryzur sprawdzi, w jakiej kondycji znajdują się Twoje włosy, gdzie wymagają szczególnej uwagi podczas doczepiania pasm i jak wiele pasemek należy dopiąć.  

Szkolenie w zakresie przedłużania włosów tą metodą odbyłam u znanej instruktorki Martyny Lutomskiej. 

Certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia z przedłużania włosów metodą ultradźwięków.

Źródło zdjęć i zdjęcia głównego: Pinterest