Lok za lokiem – czyli trwałe i piękne loki

30 maja 2018

Kobieta zmienną jest i im więcej zmian tym lepiej, szczególnie jeśli chodzi o własny wygląd. Dziewczyny z kręconymi włosami prostują je każdego ranka, a te z prostymi oddały by wiele za loki. Co zrobić, jeśli marzysz o burzy loków lub pięknych falach, ale matka natura obdarzyła cię ekstremalnie prostymi włosami? Jak spowodować, żeby loki były trwałe i zachwycające? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów.

loki_1

Jakie loki?

Przede wszystkim należy zacząć od tego jaki rodzaj loków chcemy uzyskać. Możemy wybrać bardzo drobne loczki zakręcane od samej skóry głowy, które po rozczesaniu stworzą efekt afro, klasyczne loki, które należy rozdzielać palcami (nie czeszemy ich, aby się nie puszyły) lub grube loki, które stworzą tak bardzo pożądany w tym sezonie efekt fal. Zależnie od rodzaju twoich włosów, jak bardzo są podatne na kręcenie wybierz te które będą najłatwiejsze do osiągnięcia oraz takie, które pasują do twojej osobowości i kształtu twarzy. W wyborze loków najlepiej doradzi ci fryzjer, który przeprowadzi analizę włosa oraz kształtu twarzy.

loki_2

Jak osiągnąć trwałe loki?

Najbardziej popularnym sposobem, aby pochwalić się burzą loków, jest kręcenie włosów na lokówkę. Pamiętaj, aby wybrać sprzęt dobrej jakości i z termostatem, aby nie zniszczyć sobie włosów. Dobrze również, jeśli lokówka posiada nakładki różnej średnicy, wtedy możesz tworzyć różne rodzaje loków.
Jeśli przed kręceniem położyłaś na włosy maskę i są one bardzo śliskie po wysuszeniu, to włosy należy „zmatowić”, aby pasma się nie wymykały. Użyj to tego lakieru do włosów lub sprayu do stylizacji, spryskaj nim włosy a następnie rozczesz i możesz przystępować do stylizacji.

Drugim sposobem jest nałożenie pianki do stylizacji przed wysuszeniem włosów. Kręcąc włosy na lokówce zawijaj pojedyncze pasma trzymając lokówkę pionowo, dodatkowo zawijaj włosy w kierunku od twarzy. Jeśli twoje włosy są przesuszone pamiętaj o spryskaniu ich preparatem chroniącym przed wysokimi temperaturami. Kiedy pasma się nagrzeją uwolnij loki z lokówki. Pamiętaj, aby każde skręcone pasmo ostudzić, wtedy loki nie wyprostują się pod wpływem ciężaru i ciepła. Każde nadal skręcone pasmo przypnij klipsem lub spinką i pozostaw tak, aż do ostygnięcia. Po ostygnięciu, zanim je rozpuścisz możesz dodatkowo utrwalić loka spryskując go lakierem do włosów. Po tych czynnościach, odepnij klipsa i rozpuść loki. Unikaj rozczesywania loków, aby się nie puszyły, rozdziel je palcami lub grzebieniem o bardzo rzadkich zębach.

Kolejnym sposobem jest kręcenie na gorące wałki tradycyjne metalowe wałki podgrzej na parze. Umyte włosy podsusz, aby były jeszcze delikatnie wilgotne i wetrzyj w nie produkt do stylizacji, np. piankę, lub spryskaj je płynem do stylizacji. Następnie podziel włosy na równe pasma i zawiń je na ciepłe wałki zaczynając od końcówek i kierując się ku czubkowi głowy. Po nakręceniu wszystkich włosów, pozostaw wałki na głowie do zupełnego ostygnięcia i wyschnięcia włosów. Jeśli chcesz, aby fryzura była jeszcze bardziej trwała przed rozwinięciem włosów spryskaj je delikatnie lakierem, a następnie powtórz tą czynność po ich rozpuszczeniu i rozdzieleniu loków. Na rynku można również spotkać wałki z piaskiem, które również służą do kręcenia loków na gorąco. Jeśli posiadasz takowe, pamiętaj, aby włożyć je do gorącej wody, a nawet zagotować i pozostawić je na włosach, aż do wystygnięcia.  

Najbardziej inwazyjnym sposobem na loki, ale również najbardziej trwałym utrzymującym się przez kilka tygodni jest trwała ondulacja. Zaleca się, aby nie porywać się na ten zabieg samemu i wykonywać go u profesjonalisty czyli fryzjera. Do trwałej ondulacji używa się silnych środków chemicznych i nie umiejętnie wykonana może zniszczyć włosy. Fryzjer oceni w jakim stanie znajdują się obecnie twoje włosy i dobierze odpowiednie rodzaje kosmetyków oraz określi czas trwania zabiegu. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie wykonać, którykolwiek z wyżej wymienionych zabiegów, umów się do swojego fryzjera, on zapewni twoim lokom trwałość i idealny skręt.

loki_3

Domowe sposoby na piękne loki

 Efekt naturalnych loków osiągniemy skręcając loki w tak zwane ślimaczki. Poszczególne pasma wilgotnych włosów skręcamy bardzo ciasno wokół własnej osi aż do samej skóry głowy. Stworzą się dzięki temu małe koczki przypominające kształtem skorupkę ślimaka. Następnie podpinamy każdego ślimaczka u nasady włosów. Najlepiej jeśli taką fryzurę utrzymamy przez cała noc, wtedy rano po rozpuszczeniu uzyskamy efekt naturalnych loków. Dla lepszego utrwalenia spryskaj rozpuszczone już włosy lakierem lub sprejem utrwalającym do włosów.

Jeśli chcesz, aby włosy były falowane najlepszym sposobem będzie splecione wilgotnych włosów w ciasny warkocz lub więcej cieńszych warkoczyków. Najlepiej pozostawić taki splot na noc. Jeśli chcesz, aby efekt był bardziej trwały przed zapleceniem warkocza wetrzyj we włosy piankę lub płyn do stylizacji włosów. Rano rozpuść warkocz/warkocze, a następnie delikatnie je rozczesz i utrwal lakierem do włosów.

Sposobem, który stosowały jeszcze nasze babcie jest również kręcenie włosów na papiloty z gąbki lub z gazety. Papiloty z gąbki są niezwykle łatwe do dostania niemal we wszystkich drogeriach jeśli jednak ich nie posiadasz, a nagle wpadłaś na pomysł loków, możesz sama wykonać je z gazety. Poskładaj kilkokrotnie kawałki gazety, aż do uzyskania sztywnych prostokątów. Nawijaj wilgotne włosy na papiloty zaczynając od końcówek, aż do nasady. Najlepiej jeśli pozostawisz je na cała noc, lub przynajmniej na 4-5 godzin. Jeśli chcesz osiągnąć lepszy efekt, przed nawijaniem użyj pianki do włosów. Zdejmując papiloty pamiętaj, aby poszczególne pasma rozwijać bardzo uważnie, nie wyciągaj papilotów siłą, aby nie powyrywać włosów. Po rozpuszczeniu rozdziel loki palcami i utrwal je lakierem do włosów.

loki_4