Zregeneruj swoje włosy przed wakacjami

1 czerwca 2023

Letni wypoczynek to bardzo wymagający czas dla naszych włosów. Słona lub chlorowana woda, słońce, wiatr, zmienne temperatury znacząco wpływają na ich kondycję i mogą znacznie pogorszyć ich wygląd oraz ogólny stan. Aby nie ryzykować, warto przed wakacjami zainwestować w profesjonalny zabieg regeneracyjny, który nie tylko odbuduje strukturę włosów, ale również ochroni je przed dalszą degradacją. Dziś opowiem Wam, które zabiegi będą najlepsze na nadchodzące gorące miesiące.

Regeneracja włosów komórkami macierzystymi z drzewa arganowego

Regeneracja włosów za pomocą komórek macierzystych pozyskiwanych ze specjalnie wyselekcjonowanych drzew arganowych to jeden z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych zabiegów fryzjerskich. Arganowe komórki macierzyste odgrywają niezwykle istotną rolę w procesie regeneracji włosów oraz ich cebulek. Dlaczego właśnie argan? Przede wszystkim sam w sobie ma właściwości nawilżające, nawadniające, regenerujące i odżywcze, a dodatkowo ma zdolność tworzenia na włosach niewidzialnej warstwy ochronnej, która uniemożliwia wnikanie niebezpiecznym substancji w głąb włosa. Natomiast regeneracyjne właściwości komórek macierzystych mają bezpośredni wpływ na komórki właściwe skóry właściwej głowy, które odpowiadają za żywotność i funkcjonowanie cebulek włosów. Komórki macierzyste stymulują komórki skóry głowy do odpowiedniego podziału, zwiększonej produkcji kolagenu oraz elastyny. Dlatego połączenie komórek macierzystych oraz właściwości drzewa arganowego od razu kojarzą się ze zdrowymi i mocnymi włosami. Od razu po zabiegu włosy są wygładzone, miękkie, pełne blasku, mają wzmocnioną strukturę, a ich cebulki są pobudzone do działania. Poza oczywistym wpływem na włosy, regeneracja komórkami macierzystymi z drzewa arganowego, wpływa również na opóźnienie procesów starzenia się skóry głowy i mobilizuje mieszki włosowe do działania. Jesli chciałabyś więcej poczytać o tym zabiegu regeneracyjnym zapraszamy tutaj.

Kolaż dwóch zdjęć. Na zdjęciu z lewej strony widzimy tył kobiecej głowy z bardzo długimi włosami, które są w świetnej kondycji dzięki zastosowaniu zabiegu regeneracji włosów komórkami macierzystymi. Na zdjęciu z prawej strony widać kobietę w kadrze portretowym z idealnie gładkimi włosami po zabiegu regeneracji włosów komórkami macierzystymi.

Botoks na włosy – doskonały na lato

Botoks wykorzystywany do regeneracji włosów już od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic w tym dziwnego. Ten rewolucyjny zabieg fryzjerski, spektakularnie regeneruje i odbudowuje strukturę włosa i sprawia, że nawet słabe, zniszczone włosy będą wyglądać zdrowo i staną się mocniejsze. Sam zabieg polega na otworzeniu łusek włosów specjalnym szamponem, aby w kolejnym etapie substancja botoksowa miała możliwość wniknięcia we wnętrze włosów. Botoks do włosów poza kwasem hialuronowym zawiera również inne substancje, takie jak kolagen, witaminy, wyciągi z roślin np. z jagód Acai. Dzięki temu możliwe jest uzupełnienie różnego rodzaju niedoborów w strukturze włosa, ich nawodnienie oraz odżywienie. Botoks na włosy uzupełni ubytki pomiędzy korą a otoczką włosa i regenerują go niejako od środka. Substancja nie zawiera silikonów oraz parabenów, a 99,9% składników ma pochodzenie naturalne. Dzięki zabiegowi botoks na włosy nasze włosy są gładkie, bardziej mięsiste, lśniące, pięknie się układają, a do tego wzmacnia on efekt koloryzacji. Taka regeneracja dedykowana jest przede wszystkim osobom borykającym się z problemem cienkich, matowych, pozbawionych życia i zniszczonych włosów.

Kolaż dwóch zdjęć. Na obu zdjęciach widzimy tyły kobiecych głów z gładkimi i błyszczącymi włosami po zabiegu regeneracji włosów za pomocą botoksu na włosy.

Regeneracja keratyna biomimetyczną – nauka dla włosów

Przełomowa metoda regeneracji włosów keratyną biomimetyczną to doskonały przykład tego, jak nauka przyczynia się do rozwoju fryzjerstwa. Keratyna biomimetyczna jest substancją stworzoną w laboratoriach medycznych, której zadaniem jest uzupełnienie niedoborów keratyny w strukturze włosów w sposób „inteligentny”. Posiada ona właściwości, które umożliwiają odnalezienie najbardziej uszkodzonych miejsc w powierzchni włosa i odbudowanie jego struktury dokładnie w tym miejscu. Jest to zabieg nowej generacji, który posiada właściwości odmienne, niż do tej pory znane zabiegi regeneracyjne. Badania nad keratyną biomimetyczną trwały ponad dekadę, aby efekty regeneracji były spektakularne. Dzięki temu zabiegowi zostaje uregulowana gospodarka lipidowa włosów, a co za tym idzie, włosy są nawilżone, odbudowane i odpowiednio chronione. Preparat do zabiegu regeneracji keratyną biomimetyczną tworzy na włosach niewidzialny filtr, który chroni włosy przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Włosy po zabiegu są widocznie odżywione i zregenerowane. Stają się one miękkie, lejące, łatwe w codziennej pielęgnacji, błyszczące oraz widocznie wzmocnione.

Kolaż dwóch zdjęć. Na zdjęciu z lewej strony widoczny tył kobiecej głowy z gładkimi włosami po wykonanym zabiegu fryzjerskim, czyli regeneracji włosów keratyną biomimetyczną. Na zdjęciu po prawej stronie również widoczny jest tył kobiecej głowy z włosami po tym samym zabiegu regeneracyjnym.

Źródło zdjęcia głównego i zdjęć w artykule: Pinterest.