Piękne włosy, dzięki regeneracji komórkami macierzystymi

14 stycznia 2022

Regeneracja komórkami macierzystymi zyskuje coraz większą popularność. Profesjonalne zabiegi regeneracyjne to bardzo ważna dziedzina fryzjerstwa. Wszystkie kobiety chcą bowiem cieszyć się pięknymi, lśniącymi i zdrowo wyglądającymi włosami. Jednak czynniki zewnętrze mogą wpływać na ich degradację. Wiatr, mróz, przegrzane pomieszczenia, zmienne temperatury oraz nieodpowiednia pielęgnacja mogą doprowadzić do zniszczenia struktury włosa i ich wyraźnego osłabienia. W takich przypadkach warto zdecydować się na regenerację komórkami macierzystymi.

Po co profesjonalnie regenerować włosy?

Nasze włosy codziennie narażone są na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Codzienne mycie i suszenie włosów w wysokich temperaturach, wiatr, słońce, opady oraz prostowanie i modelowanie mogą znacząco wpłynąć na pogorszenie ich kondycji. Podczas codziennej pielęgnacji skupiamy się na stosowaniu masek, odżywek, a także dbamy o podcinanie końcówek. Natomiast korzystając z usług fryzjera stylisty, najczęściej korzystamy jednak z usług farbowania lub czesania, rzadko kiedy decydując się na profesjonalne zabiegi regeneracyjne. Jest to duży błąd. Kosmetyki dostępne w drogeriach nie zapewnią nam odpowiedniego i dogłębnego odżywienia włosów. Kosmetyki używane przez profesjonalistów są przeznaczone do konkretnego rodzaju włosów i są zdecydowanie mocniej nasycone substancjami odżywczymi i regenerującymi. Fryzjer przede wszystkim będzie w stanie określić, jak bardzo zniszczone są włosy i z łatwością dobierze odpowiedni dla nich zabieg regeneracyjny. Dzięki temu zyskujemy pewność, że włosy zostaną odżywione, zregenerowane, a ich wygląd znacząco się poprawi.

Źródło zdjęcia: Stock.

Regeneracja komórkami macierzystymi

Do niedawna regeneracja komórkami macierzystymi kojarzyła nam się przede wszystkim z pielęgnacją skóry. Mają one zdolność zatrzymywania procesów starzenia się, zawierają przeciwutleniacze i wpływają na poprawienie naprężenia skóry. W drogeriach półki uginają się od kremów, balsamów i toników zawierających komórki macierzyste. Są one pozyskiwane, za sprawą odpowiednich procesów laboratoryjnych. Ich działanie polega na aktywacji komórek macierzystych organizmu do działania. Są one pobudzone i samoistnie się regenerują, co wpływa na ich odmłodzenie. Dzięki zaawansowanym badaniom naukowym udowodniono, że komórki macierzyste nie są wyłącznie doskonałe dla naszego ciała, ale wpływają zbawiennie na skórę głowy oraz cebulki włosów. Regeneracja komórkami macierzystymi w Warszawie pozwoli Ci na profesjonalne odbudowanie włosów dzięki ich drogocennym składnikom i właściwościom.

Źródło zdjęcia: Stock.

Regeneracja włosów roślinnymi komórkami macierzystymi

Mobilny Fryzjer Warszawa stosuje do zabiegu regeneracji roślinne komórki macierzyste z drzewa arganowego. Już samo połączenie komórek macierzystych i drzewa arganowego brzmi jak zbawienny okład dla Twoich włosów. W oparciu o pogłębione badania naukowe i innowacyjne, podejście do odżywiania włosów, udało się stworzyć produkt regenerujący włosy właśnie arganowymi komórkami macierzystymi. Dlaczego zdecydowano się właśnie na drzewo arganowe? Komórki macierzyste wykorzystywane do tego zabiegu są pozyskiwane w warunkach laboratoryjnych z odpowiednio wyselekcjonowanych, odpowiednich do tego procesu drzew. Komórki zawarte w preparacie regeneracyjnym wpływają bezpośrednio na komórki skóry właściwej głowy, odpowiadające za żywotność i regenerację cebulek włosa. Ponadto komórki macierzyste z arganu stymulują ludzkie komórki skóry głowy do podziału oraz produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dzięki temu hamują proces starzenia się skóry głowy i aktywizują cebulki włosów do właściwego podziału. Włosy po zabiegu regeneracji roślinnymi komórkami macierzystymi są dogłębnie odżywione i zregenerowane, a do tego zdecydowanie szybciej rosną. Dużą zaletą tego zabiegu jest fakt, że preparaty wykorzystywane podczas zabiegu są pochodzenia naturalnego. Sprawia to, że z mogą z niego skorzystać osoby o nawet bardzo mocno zniszczonych włosach.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg regeneracji jest jednym z najmniej czasochłonnych zabiegów dostępnych w naszej ofercie. Polega on na przygotowaniu odpowiedniej mieszanki preparatów, po czym fryzjer stylista nakłada substancję na mokre włosy. Następnie włosy są ogrzewane przed koło 20 minut. Dzięki odpowiedniemu podgrzaniu włosów ich łuski się otwierają, dając możliwość wniknięcia substancji odżywczych i regenerujących do ich wnętrza, a co za tym idzie do pobudzenia komórek włosów do samo regeneracji. Po tym czasie lecznicza emulsja jest spłukiwana z włosów, a następnie włosy są suszone. Efekty widoczne są zaraz po wykonaniu zabiegu regeneracji komórkami macierzystymi.

Źródło zdjęcia: Stock.

Efekty regeneracji komórkami macierzystymi

W skład produktów do wykonywania zabiegu regeneracji komórkami macierzystymi wchodzą również olejki, witaminy i wyciągi z roślin. Dużą rolę odgrywa również odpowiedni proces nakładania substancji czynnej. Połączenie tych wszystkich czynników czyni cuda. Włosy po zabiegu są miękkie, wygładzone i pełne blasku, ale przede wszystkim ich struktura jest wzmocniona, a cebulki włosów są pobudzone do efektywnej pracy. Drogocenne właściwości arganowych komórek macierzystych, wpływają również na skórę głowy, opóźniając procesy jej starzenia się i pobudzając mieszki włosowe do działania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej kliknij tutaj

Źródło zdjęcia głównego: Stock.