Regeneracja włosów keratyną biomimetyczną – innowacja technologiczna dla pięknych włosów

5 września 2022

Profesjonalne zabiegi regeneracyjne dla włosów, są nadal niedoceniane przez klientki. Jednak regeneracja i odżywianie włosów u fryzjera jest niezbędne, aby zachować ich piękny, lśniący wygląd oraz zapewnić im zdrową i gładką strukturę. Jednym z najnowocześniejszych zabiegów jest regeneracja włosów keratyną biomimetyczną. Nie tylko poprawia ona wygląd włosów, ale również dogłębnie je odżywia i chroni przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

Na zdjęciu widoczna kobieta z pięknymi, brązowymi, gęstymi, długimi i pofalowanymi włosami sczesanymi na jedną stronę głowy. Kadr amerykański.

Keratyna dla włosów

Często zadajemy sobie pytanie, po co właściwie jest potrzebna keratyna w kontekście naszych włosów. Przede wszystkim keratyna jest białkiem, będącym podstawowym budulcem włosów. Wraz z upływem czasu białko to, jak każde inne w naszym organizmie, podlega procesom starzenia się. Codzienna pielęgnacja, wpływ czynników zewnętrznych oraz nieodpowiednie stosowanie suszarki lub prostownicy przyczyniają się do wykruszania się, wypłukiwania i niszczenia keratyny. Niszczenie wiązań białkowych oraz ubytki keratynowe mogą wpłynąć na pogorszenie się kondycji włosów i zwiększenie ich łamliwości. Jeśli ubytki keratyny są znaczne, to włosy stają się szorstkie, łamliwe, łatwo się plączą i uszkadzają, a do tego stają się matowe. Keratyna nie ma właściwości samoistnej regeneracji, więc konieczne jest uzupełnianie jej braków w sposób zewnętrzny, poprzez różnego rodzaju zabiegi regeneracyjne. Dzięki temu włosy odzyskują blask i zdrowy wygląd.

Keratyna biomimetyczna – czym jest?

Keratyna biomimetyczna jest innowacją w zakresie nowoczesnego fryzjerstwa. Substancja ta była przedmiotem badań medycznych od ponad 10 lat i została stworzona z myślą o regeneracji włosów. Uzupełnia ona braki keratynowe we włosach w sposób inteligentny. Jak to możliwe? Keratyna biomimetyczna posiada niezwykłą umiejętność odnajdywania najbardziej uszkodzonych fragmentów pojedynczego włosa. Następnie naprawia ten fragment poprzez uzupełnienie w nim niedoborów keratyny. Uważa się, że keratyna biomimetyczna to substancja tak zwanej drugiej generacji, czyli taką, która posiada zupełnie odmienne właściwości regeneracyjne, niż dostępne do tej pory kosmetyki fryzjerskie. Tysiące testów trychologicznych wykazały, że keratyna biomimetyczna daje najlepsze efekty w regeneracji poszczególnego włosa, jakie udało się do tej pory uzyskać. Nie tylko w warunkach laboratoryjnych, ale również podczas zabiegów fryzjerskich.

Na zdjęciu widoczna roześmiana twarz kobiety z burzą ciemnych, gęstych włosów sczesanych na jedną stronę głowy. Kadr portretowy.

Jak wygląda zabieg keratyna biomimetyczną?

Chociaż zabieg keratyną biomimetyczną może wydawać się skomplikowany, tak naprawdę będzie on dla Ciebie bardzo przyjemny i relaksujący. Podczas jego trwania fryzjer stylista rozprowadza na włosach specjalny krem wraz z farbą, który posiada właściwości silnie regeneracyjne, odżywcze i ochronne. Mieszanka substancji zawarta w tej masce tworzy warstwę zabezpieczającą na każdym, pojedynczym włosie chroniąc go przed wysokimi temperaturami podczas suszenia lub prostowania. Krem fryzjerski stosowany do tego zabiegu regeneracyjnego zawiera kwaternizowaną keratynę biomimetyczną, która w sposób ukierunkowany oddziałuje bezpośrednio na zniszczone fragmenty włosów. Właściwości naprawcze kosmetyku nowej generacji polegają na odbudowaniu szkieletu i powłoki ochronnej włosa, poprzez replikację sekwencji aminokwasów. Po zabiegu z użyciem kremu dodatkowo na włosy nakładana jest kolejna mieszanka fryzjerska, która wyrównuje pH skóry głowy oraz włosów, gwarantując im zdrowie i piękny, naturalny wygląd. Ten innowacyjny sposób uzupełnienia keratyny sprawia, że włosy są znacznie mniej łamliwe, a rozkład białka wewnętrznego jest znacznie mniejszy. Odporność na uszkodzenia oraz elastyczność włosów zwiększa się już po jednym zabiegu nawet o 20%.

Efekty regeneracji keratyną biomimetyczną

Najbardziej cenne efekty, które daje regeneracja keratyną biomimetyczną to uodpornienie włosów na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, między innymi na szkodliwe działanie temperatury oraz czynników chemicznych. Dodatkowo włosy są odżywione i wzmocnione, ponieważ substancja fryzjerska zawiera w swoim składzie również:

  • witaminy;
  • ekstrakty roślinne;
  • białko pszenicy, mające właściwości regenerujące i wzmacniające;
  • otręby ryżowe, które zmiękczają i nawilżają włosy.

Efekty są widoczne gołym okiem zaraz po zakończeniu zabiegu. Są one miękkie, lejące i gładkie w dotyku, a do tego wzmocnione, odżywione i zregenerowane. Dzięki uzupełnieniu braków w strukturze włosów, stają się one bardziej podatne na stylizacje. Dużym plusem jest fakt, że podczas zabiegu nie jest konieczne użycie prostownicy, dzięki czemu włosy nie są narażone na przyjmowanie dawek wysokiej temperatury. Więcej na temat tego zabiegu możesz się dowiedzieć tutaj

Źródło zdjęć: Stock