Przygotuj swoje włosy na wyjście na plażę

14 lipca 2022

Każda z nas marzy już o urlopie i wypoczynku, a wiele z Was oddaje się już beztroskiemu, wakacyjnemu lenistwu. Często korzystamy ze słońca, wypoczywając na plaży, zażywamy morskich kąpieli i spędzamy wiele godzin na świeżym powietrzu. Włosy są wtedy wyjątkowo mocno narażone na oddziaływanie czynników atmosferyczny i trzeba je odpowiednio przygotować do wyjścia na plaże.

 Na zdjęciu widoczna kobieta z rozpuszczonymi, długimi blond włosami stojąca tyłem na plaży. Patrzy w kierunku morza. Kadr szeroki.

Wakacje trudnym okresem dla włosów

Morska, słona woda, czasami o niebyt wysokich temperaturach, w której moczymy nasze włosy, a następnie suszymy je w pełnym słońcu. Morska bryza oraz piasek, który dostaje się niemal wszędzie, a do tego niespodziewane deszcze czy burze, które moczą nasze włosy zanieczyszczoną, słodką wodą. Włosy latem są narażone na wiele czynników, które mogą je osłabić i przesuszyć. Już po pierwszym wyjściu na plażę można zauważyć, że włosy są suche, napuszone i bardzo sztywne. Często trudno nawet je rozczesać, nawet jeśli wcześniej były w doskonałej kondycji. Plażowanie przyczynia się również do szybszej utraty koloru w przypadku włosów farbowanych oraz rozjaśniania się włosów naturalnych. Jeśli chcesz ochronić swoje włosy w trakcie letniego wypoczynku, trzymaj się 4 prostych zasad, które pozwolą Ci cieszyć się pięknymi włosami również po urlopie.

Po pierwsze: odpowiednie kosmetyki

Włosy narażone na oddziaływanie czynników zewnętrznych potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Warto odpowiednio przygotować je do urlopu, szczególnie tego, który będziemy spędzać na plaży. Przed wyjazdem na urlop dobrze jest skorzystać z profesjonalnych zabiegów regeneracyjnych, takich jak nanoplastia, botoks na włosy czy regeneracja komórkami macierzystymi. Uzupełnia one włosy o odpowiednie składniki odżywcze i odbudują ich zewnętrzną strukturę. Podczas urlopu pamiętaj, aby przed każdym wyjściem na plażę, nałożyć na włosy maskę lub odżywkę parafinową. Tworzy ona na włosach niewidzialny filtr, który chroni je przed utratą wilgoci oraz innych składników odżywczych z wnętrza włosa. Następnie nałóż na włosy mgiełkę z filtrem UV, która zabezpieczy je przed negatywnym oddziaływaniem promieni słonecznych. Filtr w takiej mgiełce nie powinien być mniejszy niż 30 SPF.

Na zdjęciu widoczna kobieta z rozpuszczonymi włosami w kolorze ciemnego brązu klęcząca w stroju kąpielowym na plaże w tle widok na morze. Kadr szeroki.

Po drugie: odpowiednia pielęgnacja

Włosy podczas wakacyjnego plażowania wymagają również nieco innej pielęgnacji niż tą, którą stosujemy na co dzień. Jeśli normalnie myjesz włosy co kilka dni, podczas urlopu powinnaś robić to codziennie. Po każdej kąpieli w morskiej wodzie koniecznie spłucz włosy słodką wodą – na większości plaż dostępne są prysznice, pod którymi możesz wypłukać swoje włosy. Postaraj się je delikatnie osuszyć ręcznikiem, ale nie pocieraj ich. Po powrocie z plaży koniecznie dokładnie umyj głowę, delikatnym szamponem. Głowę zawsze myj dwukrotnie, dokładnie ją spłukując, aby pozbyć się nie tylko niewidocznych zanieczyszczeń, ale również piasku. Po umyciu głowy nałóż na włosy odrobinę lekkiej odżywki do włosów, a także zadbaj o końcówki. Końce włosów zabezpiecz olejkiem lub płynnym jedwabiem. Jeśli pragniesz uniknąć utraty koloru, po wizycie na plaży zastosuj maskę podtrzymującą kolor. Obecnie takie kosmetyki są dostępne niemal dla wszystkich odcieni włosów od blondów, poprzez rudości, brązy, aż do czerni. Po powrocie z wakacji dobrze jest dogłębnie zregenerować włosy, aby były lśniące i zdrowo wyglądające. Doskonałe sprawdzą się w tej roli profesjonalne zabiegi fryzjerskie.

Po trzecie: ochrona przed słońcem

Same kosmetyki ochronne mogą nie być dla włosów wystarczające podczas pobytu w nadmorskich miejscowościach. Nie tylko słońce i woda wpływają na nie negatywnie, ale również morska, słona bryza, której nie unikniemy, jeśli pragniemy spędzać czas nad wodą. Dlatego włosom przyda się dodatkowa ochrona w postaci modnych wakacyjnych dodatków. Słomkowy ażurowy kapelusz, pod którym skryjesz włosy to doskonałe uzupełnienie plażowej stylizacji. Dodaje uroku i podkreśla wakacyjny klimat. Możesz również ochronić swoje włosy, zakładając na nie cienką bandamę, w stylu małej trójkątnej chusteczki lub dużą chustę spleść na włosach niczym turban.

Zdjęcie przedstawia roześmiana twarz kobiety z rozpuszczonymi włosami w kolorze ciemnego blondu osłonięte słomkowym kapeluszem. Kadr portretowy.

Po czwarte: plażowa fryzura

Dbanie o nasze włosy to nie tylko ochrona. Podczas urlopu zależy nam również na pięknym wyglądzie. Dlatego nasza fryzura również powinna nawiązywać do wakacyjnego stylu. Doskonałą propozycją na plaże jest wysoko upięty kok, w stylu „messy bun”, czyli pełen nieładu. Wygląda on lekko, zabawnie, ale również ochroni nasze włosy w przypadku wejścia do wody. Sprawdzi się on szczególnie w przypadku włosów półdługich. Jeśli Twoje włosy są dłuższe i trudno jest utrzymać je w wysokim koku, to polecamy różnego rodzaju sploty. Warkocze czy kłosy spięte w niskiego koka, również uchronią włosy przed wiatrem oraz ewentualnym zamoczeniem w słonej wodzie. Jeśli natomiast jesteś na tyle odważna, aby zmienić swoją fryzurę przed urlopem, to postaw na krótkie cięcie. Fryzury w formie krótkiego boba lub na chłopaka są modne, twarzowe i doskonale sprawdzą się podczas wakacyjnego plażowania.