Olaplex – sposób na bezpieczne farbowanie włosów

23 lutego 2022

Pragniesz w bezpieczny sposób farbować włosy? Jest na to prosty sposób – Olaplex, nazywany często „najlepszym ubezpieczeniem dla włosów”. Fryzjerskie odkrycie ostatnich lat sprawia, że włosy podczas koloryzacji, rozjaśniania czy dekoloryzacji są chronione i regenerowane. Nie musisz więc bać się spektakularnej zmiany koloru na platynowy, beżowy lub popielaty blond – czyli jedne z najmodniejszych odcieni na nadchodzącą wiosnę.

Olaplex włosyŹródło zdjęcia: Pinterest

Co to jest Olaplex?

Olaplex to seria kosmetyków do zadań specjalnych, które w spektakularny sposób odbudowują zniszczone włosy. Od tradycyjnie stosowanych masek pielęgnacyjnych lub odżywek, odróżnia je bardzo intensywne i dogłębne działanie. Właśnie dlatego najczęściej stosuje się je podczas farbowania, rozjaśniania i innych inwazyjnych zabiegów. Często Olaplex stosowany jest również, gdy pragniemy odbudować zniszczone i przesuszone włosy, jako zabieg regeneracyjny. Skład kosmetyków jest bardzo przyjazny dla organizmu oraz środowiska naturalnego. W skład Olaplexu nie wchodzą parabeny, natomiast znaleźć można wiele składników aktywnych i odżywczych pozytywnie wpływających na kondycje włosów.

Jak działa Olaplex?

Olaplex nie bez przyczyny został okrzyknięty „fryzjerskim Noblem”. Jego innowacyjna technologia, wykorzystuje niezwykle skuteczny składnik aktywny zwany imaleniną bis-aminopropylową. Dzięki niemu w sposób aktywny odbudowywane są łączenia mostków dwusiarczkowych, które znajdują się w białku będącym naturalnym budulcem włosa. Wiązania między mostkami, często ulegają uszkodzeniu podczas koloryzacji, dekoloryzacji czy rozjaśniania. Jednak nie tylko zabiegi chemiczne wpływają na osłabienie struktury włosów. Wysokie temperatury, warunki atmosferyczne czy nieumiejętne rozczesywanie włosów, również mogą zniszczyć łączenia dwusiarczkowe. Efektem zabiegów fryzjerskich z użyciem Olaplex jest odbudowa oraz ochrona włosów, które sprawiają, że włosy wyglądają na zdrowe, lśniące i mocne.

Olaplex nr 1 i 2Źródło zdjęcia: https://olaplex.pl/

Jak stosuje się Olaplex?

Na Olaplex składa się kilka kosmetyków, z których fryzjer stylista może korzystać podczas różnego rodzaju zabiegów. Najczęściej jest on dodawany do mieszanki przygotowanej do farbowania włosów. Najczęściej stosuje się go przy farbach, które rozjaśniają włosy, aby już podczas zabiegu koloryzacji preparat mógł chronić włosy. Jednak ochrona to nie jedyne zadanie Olaplexu dodawanego do mieszanek stosowanych podczas farbowania. Dodatkowo odbudowuje on włosy i sprawia, że po koloryzacji stają się one miękkie, delikatne, lejące i po prostu piękne. Naprawia zerwane podczas codziennej pielęgnacji wiązania siarczkowe, regeneruje strukturę włosów. Co ważne Olaplex chroni również włosy już po uzyskaniu wymarzonego koloru, przed kolejnymi uszkodzeniami.

Fryzjer stylista może również skorzystać z kosmetyku, który nazywany jest Oleplex 2.0. Przede wszystkim wzmacnia on działanie zwykłego Olaplexu dodawanego do mieszanki koloryzującej. Jeszcze dogłębniej odżywia i regeneruje włosy oraz wydłuża czas, podczas którego włosy są chronione przed dodatkowymi uszkodzeniami. W przeciwieństwie do pierwszego kosmetyku Olaplex 2.0 stosowany jest już po koloryzacji. Nakłada się go na mokre włosy niczym maskę i trzyma przez około pół godziny, aby dać czas dogłębnemu wniknięciu składników odżywczych w strukturę włosów.

Zabieg z użyciem Olaplex

Przede wszystkim decydując się mocno ingerujący we włosy zabieg koloryzacji, z użyciem Olaplex, powinniśmy wykonać go u profesjonalisty. Jeśli proporcje między rozjaśniaczem, a Olaplexem będą nie właściwe, to nie spełni on swojej funkcji, nie ochroni i nie zregeneruje uszkodzonych włosów. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że zabieg koloryzacji włosów z użyciem tego niezwykłego preparatu zajmuje nieco więcej czasu, niż zwykły zabieg koloryzacji. Olaplex rozrzedza nieco farbę, przez co musi być ona trzymana na włosach dłużej. Jeśli dodatkowo stosowana jest na włosy maska Olaplex 2.0, to jeszcze bardziej wydłuża to czas koloryzacji. Dłuższy czas farbowania nie jest jednak wadą, a włosy po farbowaniu z Olaplexem będą piękniejsze i dogłębnie zregenerowane na długi czas.   Więcej informacji o zabiegu możesz znaleźć klikając tutaj

Pielęgnacja Olaplex w domu

Jeśli pragniesz podtrzymać efekt regeneracyjny, który uzyskałaś w salonie, dzięki koloryzacji z Olaplex możesz wybrać kosmetyki z tej serii do stosowania w domowym zaciszu. Zakupisz je podczas umówionej wizyty Mobilnego Fryzjera. Wybór Olaplex do pielęgnacji w domu jest bardzo duży. W skład całej linii wchodzą:

  • Olaplex nr 0, to intensywna kuracja odbudowująca zniszczone włosy;
  • Olaplex nr 3, to kosmetyk pielęgnacyjny, który przedłuża trwałość i nasycenie koloru po farbowaniu;
  • Olaplex nr 4, to delikatny szampon oczyszczający do codziennej pielęgnacji;
  • Olaplex nr 5, to intensywnie odbudowująca odzywka do włosów;
  • Olaplex nr 6, to wysokoskoncentrowany krem stylizacyjny i wygładzający włosy;
  • Olaplex nr 7, to wielofunkcyjny olejek, idealny do nawilżania końcówek włosów;
  • Olaplex nr 8, to natomiast mocno regenerująca maska do włosów.

Fryzjer stylista podpowie, jakie kosmetyki będą najbardziej odpowiednie dla Twojego rodzaju włosów. Dzięki temu nawet po intensywnej i mocno ingerującej w strukturę włosa koloryzacji będziesz mogła cieszyć się przez długi czas odżywionymi i pięknie wyglądającymi włosami.
Olaplex nr 0 3 4 5 6 7 8Źródło zdjęcia: https://olaplex.pl/


Źródło zdjęcia głównego: Pinterest