Opal Hair – holograficzne włosy dla odważnych

10 listopada 2021

Jesień to doskonały moment na koloryzację włosów. Wśród stonowanych jesiennych barw warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Jeśli lubisz zaskakiwać swoim wyglądem i odważnie podchodzisz do swoich włosów, postaw na holograficzne kolory. Opal hair to jeden z najmodniejszych trendów na nadchodzący tegoroczny sezon jesienno-zimowy. 

Jak wyglądają holograficzne włosy?

Holograficzne włosy to bardzo kolorowa propozycja, która wygląda niczym urzeczywistnienie marzeń o jednorożcach, kolorowej wacie cukrowej i syrenkach. Farbowanie włosów, które daje efekt holo, pozwala uzyskać wrażenie trójwymiarowości fryzury. Odpowiednio dobrane i zestawione kolory mienią się zarówno w naturalnym, jak i sztucznym świetle, niczym opal. Holograficzne włosy to nic innego niż kontynuacja trendów modowych z zeszłego roku. To wtedy światowej sławy projektanci promowali kurtki, torby, bluzki i buty z efektem holo. Na pewno koloryzacja włosów w tych odcieniach jest krokiem w stronę nowoczesnego, niebanalnego fryzjerstwa, gdzie monochromatyczne, płaskie kolory odchodzą w zapomnienie. Holograficzny efekt na włosach można porównać do efektu 3D, który w intrygujący sposób podkreśla skręt, eksponuje przestrzenność fryzury oraz jej cięcie. Współczesne techniki koloryzacji pozwalają na osiągnięcie efektu, który ma niemal metaliczny lub perłowy połysk. Pozwala on na piękną grę światła, które pada na włosy, dodając im życia. To właśnie efekt holograficzny na włosach sprawi, że będą się one mienić na różne barwy w zależności od tego, jakie światło i pod jakim kątem na nie pada.

Źródło: Pinterest

Jak uzyskać efekt holograficzny na włosach?

Farbowanie włosów na holograficzny kolor opiera się przede wszystkim na ich odpowiednim rozjaśnieniu, połączonym ze specjalnie dobranymi zabiegami regeneracyjnymi. Jedna nie tylko to decyduje o powodzeniu takiej koloryzacji włosów. Nie mniej ważne jest odpowiednie nabłyszczenie włosów, które dodatkowo uwydatni efekt. Kluczowe podczas takiego farbowania jest odpowiedni dobór kilku kolorów farb, które następnie nakładamy w określony sposób na włosy. Efekt holograficzny możemy uzyskać dzięki platynowym blondom, które są połączone z pastelowymi odcieniami różu, błękitu, lawendy, szarości, a nawet stonowanego pomarańczu. Odpowiednio pomieszane kolory daje na włosach efekt niespotykanej trójwymiarowości. Pamiętajmy jednak, aby taką ekstrawagancką koloryzację robić zawsze u profesjonalisty. Efekt domowego farbowania może nie być odpowiedni i na włosach otrzymamy niezadowalające nas, kolorowe plamy.

Źródło: Pinterest

Dla kogo holograficzne włosy?

Holograficzne włosy to na pewno koloryzacja dla odważnych, energicznych i nieznoszących kompromisu kobiet. Włosy w kolorach połyskującego opalu mają jednak jedną wielką zaletę, odmładzają i pozwalają wyeksponować wyczucie stylu. Odcienie holo pasują do wszystkich typów urody. Będą się w nich prezentować pięknie zarówno naturalne blondynki, jak i szatynki, a nawet brunetki.