Keratynowe prostowanie włosów – przełom w regeneracji włosów

2 listopada 2021

Marzysz o zdrowych i lśniących włosach? Chcesz, aby włosy się nie puszyły i były perfekcyjnie wygładzone? Poznaj keratynowe prostowanie – innowacyjny zabieg regeneracyjny, który na całym świecie bije rekordy popularności. Dzięki niemu możesz cieszyć się idealnie prostymi włosami, które będą dogłębnie zregenerowane i odbudowane. Dowiedz się, czym jest ten keratynowe prostowanie oraz dlaczego warto w nie zainwestować.

Czym jest keratynowe prostowanie?

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który najczęściej kojarzony jest wyłącznie z trwałym prostowaniem włosów, które utrzymuje się na włosach przez kilkanaście tygodni. Jednak prostowanie włosów jest właściwie efektem ubocznym nakładania keratyny. Jego głównym i podstawowym celem jest odbudowanie struktury włosa i jego dogłębna regeneracja. Najprościej można powiedzieć, że keratynowe prostowanie włosów jest profesjonalnym zabiegiem fryzjerskim, który ma na celu uzupełnienie niedoborów keratyny w strukturze włosa. Keratyna jest natomiast naturalnym białkiem będącym podstawowym budulcem włosa.

Źródło: Pinterest

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Prostowanie keratynowe, często zwane również prostowaniem brazylijskim, jest zabiegiem regeneracyjnym, w trakcie, którego następuje uzupełnienie niedoborów naturalnego budulca włosa, jakim jest keratyna. Nie jest to jednak zabieg prosty i należy wykonywać go u odpowiednio przeszkolonych profesjonalistów. Prostowanie keratynowe polega na nałożeniu na włosy specjalistycznego preparatu zawierającego płynną keratynę. Dokładnie pokryte tą substancją włosy są następnie prostowane specjalną prostownicą, w temperaturze od 190 do 230 stopni Celsjusza. Cząsteczki keratyny są więc dosłownie wprasowane we włosy. Można również pokusić się o porównanie, że keratyna staje się w tym przypadku plastrem, który poniekąd zakleja ubytki we włosach, które powstały przez nieodpowiednią pielęgnację, inne zabiegi chemiczne czy też niepożądany wpływ warunków atmosferyczny. Dzięki temu wewnętrzna struktura włosa jest odpowiednio odizolowana i chroniona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Wpływ keratynowego prostowania na włosy

Jak już wspominaliśmy, efekt idealnie prostych włosów jest niejako efektem ubocznym zabiegu regenerującego. Głównym celem jest odbudowa włosów. Profesjonalne produkty fryzjerskie używane podczas zabiegu keratynowego prostowania włosów w Warszawie poza cząstkami keratyny zawierają również inne składniki odżywcze. W skład takich kosmetyków wchodzą dodatkowo witaminy, antyoksydanty, kwasy tłuszczowe oraz wyciągi z roślin, które gwarantują włosom nasycenie odpowiednimi składnikami odżywczymi. Kosmetyki stosowane w naszej firmie zawierają również drobinki złota, które mają wiele drogocennych właściwości. Po pierwsze opóźniają one procesy starzenia się mieszków włosowych. Poza tym mają właściwości regeneracyjne i bakteriobójcze. Dodatkową zaletą jest zapewnienie wyjątkowego blasku oraz delikatnej złotej poświaty. W zależności od tego, jak zadbasz o włosy po zabiegu keratynowego prostowania, jak mocnym skrętem się charakteryzowały oraz jak poważne były zniszczenia, efekty zabiegu mogą się utrzymać na włosach od 3 do 6 miesięcy.

Dla kogo keratynowe prostowanie włosów?

Przyjęło się, że keratynowe prostowanie włosów dedykowane jest wyłącznie kobietom, które mają naturalnie kręcone bądź falowane włosy. Jednak jest to zabieg dla wszystkich, którzy borykają się z napuszonymi, przesuszonymi i matowymi włosami, na których gołym okiem widoczne są zniszczenia ich struktury. Jeśli nie możesz rozczesać włosów, łamią się one, załamują, tworzą się w nich trudne do rozczesania splątane fragmenty, to jest to znak, że Twoim włosom brakuje naturalnej keratyny i należy te braki skutecznie uzupełnić. Największą zaletą keratynowego prostowania jest odbudowa struktury włosa. Jednak należy zaznaczyć, że nie polega to na mobilizowaniu włosów do samodzielnego wytwarzania keratyny, a jedynie uzupełnienia jej ubytków. Dzięki temu chroniona jest wewnętrzna struktura włosów. Po zabiegu włosy stają się lejące, lśniące i gładkie, a do tego wyprostowane, dzięki czemu tworzą idealnie błyszczącą taflę. Dzięki zabiegowi włosy stają się łatwiejsze do rozczesania, cięższe, ale również łatwiej i lepiej się układają. Dodatkową, dużą zaletą keratynowego prostowania jest fakt, że włosy się nie elektryzują i nie puszą, co jest szczególnie pożądane w przypadku długich włosów. Zmiana wyglądu włosów jest dodatkowym plusem. Włosy kręcone stają się proste, mają lśniący i zdrowy wygląd.

Keratynowe prostowanie wykonaj u profesjonalisty

Chociaż zabieg keratynowego prostowania włosów, niesie ze sobą wiele korzyści, to nie należy zapominać, że jest to zabieg chemiczny. Użycie prostownicy o bardzo wysokiej temperaturze oraz odpowiednio dobrane produkty gwarantują nam pożądany efekt. Jednak, jeśli zabieg zostanie wykonany w niewłaściwy sposób, to może on spowodować negatywne skutki i pogorszyć kondycję włosa. W związku z tym nie należy wykonywać keratynowego prostowania włosów samodzielnie. Decydując się na zabieg, skorzystaj z usług profesjonalisty. Fryzjer stylista dokładnie określi strukturę włosa, poziom zniszczeń i z dużą dokładnością dobierze produkty, które pomogą zregenerować włosy. Przy zabiegu keratynowego prostowania na terenie Warszawy używamy również bardzo wysokiej temperatury w trakcie prostowania. Jej nieumiejętne wykorzystanie może spowodować jeszcze większe zniszczenie, które wynikają ze spalenia lub przegrzania włosów. Nie jest to również zabieg, który może wykonywać każdy i na każdych włosach. Jeśli włosy były bardzo mocno rozjaśniane przez długi czas, są ekstremalnie przesuszone i łamliwe to taki zabieg może doprowadzić do jeszcze większych zniszczeń. Nie ryzykuj zatem, wykonując ten zabieg samodzielnie, możesz zaszkodzić swoim włosom jeszcze bardziej. Wykonaj zabieg keratynowego prostowania u osoby, która została do tego odpowiednio przeszkolona i ma niezbędną wiedzę.

Źródło: Pinterest
Źródło zdjęcia głównego: Stock