Zachwycające upięcia ślubne na sezon 2023

4 maja 2023

Sezon ślubny rozkręca się już na dobre, a każdy weekend spędzam z Pannami Młodymi, tworząc wymarzone fryzury. Tak ważna uroczystość wymaga odpowiednich przygotowań, a ich całość dopełni zachwycająca i modna fryzura ślubna. Koki, loki, warkocze, rozpuszczone włosy – każde z tych uczesań w nowoczesnej formie sprawi, że będziesz wyglądała zniewalająco, a Wasi gości nie będą mogli oderwać od Ciebie oczu. Zobacz, jakie fryzury będą najmodniejsze w tym sezonie ślubnym.

Hołd dla naturalności i wolności

Coraz popularniejsze śluby plenerowe, roślinne dekoracje w stylu eko, a także lekkość i świeżość stylu boho powodują, że naturalność jest najsilniejszym trendem w 2023 roku. Uczesania ślubne będą charakteryzowały się dość naturalnie, z delikatnym nieładem. Luźne fale, warkocze, kłosy i uciekające kosmyki dodadzą Pannie Młodej uroku i romantyczności. Takie fryzury najczęściej będą urozmaicone drobnymi ozdobami w postaci kwiatów, wianków, czy biżuteryjnych gałązek. Pięknie prezentować będą się włosy rozpuszczone z lekkimi podkręconymi kosmykami, dzięki czemu zyska ona objętości. Fale będą doskonale wyglądać również w postaci kilku loków spiętych z tyłu głowy. Przy stylizacjach w stylu boho idealnie sprawdzą się również warkocze. Szczególnie pięknie prezentować się będą kłosy, które wyglądają niczym splecione „na szybko”. Dość swobodną formę z uciekającymi kosmykami przybiorą również luźne spięte, asymetryczne koki.

Kolaż dwóch zdjęć. Na zdjęciu z lewej strony widać tył głowy Panny Młodej z rozpuszczonymi, pofalowanymi włosami, które zdobi ciekawy splot luźnego warkocza z wpiętymi drobnymi kwiatkami. Na zdjęciu z prawej widać natomiast tył kobiecej głowy z upięciem ślubnym w postaci luźnego kłosa ozdobionego kwiatami.

Ponadczasowy szyk i elegancja

Klasyczne rozwiązania w dniu ślubu zawsze się sprawdzają. Dla kobiet, które lubią łączyć elegancję z prostotą oraz wyrafinowaniem doskonałe będą ponadczasowe uczesania. W takiej fryzurze w każdych okolicznościach Panna Młoda będzie zachwycać stylem i prezentować się nad wyraz szykowanie. Jakie więc klasyczne fryzury polecam? Na pewno wszelkiego rodzaju koki. W tym sezonie zawita asymetria. Nisko spięty, gładko zaczesany hiszpański kok, a finezyjnym zdobieniem w postaci upiętych pasem będzie strzałem w dziesiątkę. Powracają również koki w stylu lat 90., czyli takie, które upina się wysoko, aby odsłonić szyję. Modnym dopełnieniem będą wypuszczone na twarz pasemka. Hitem ostatnich lat jest również bardzo gładki, mocno zaczesany kok baletowy, który określany jest jako kwintesencja elegancji. Jeśli chodzi o formę koka, jest ona niemal dowolna. Mogą być one proste lub bardziej skomplikowane. Profesjonalnie wykonane będą fenomenalnym uzupełnieniem ślubnej stylizacji. Na pewno nabiorą one indywidualnego i romantycznego wyrazu, jeśli zostaną w nie dodatkowo wpięte niewielkie, biżuteryjne ozdoby.

Kolaż dwóch zdjęć. Na zdjęciu z prawej strony widzimy tył kobiecej głowy z blond włosami, z upięciem ślubnym w postaci niskiego, gładkiego koka z biżuteryjną ozdobą. Na zdjęciu z prawej strony widać natomiast profil kobiecy z eleganckim upięciem ślubnym na ciemno brązowych włosach, które zostało ozdobione dużym biżuteryjnym grzebieniem.

Nowoczesny minimalizm

Nowością w trendach ślubnych na 2023 rok jest minimalizm i geometria. Jak do takiej tematyki dobrać odpowiednie uczesanie? We fryzurach trend ten dotyczyć będzie zarówno upięć, jak i luźno puszczonych włosów. Hitem na pewno będą wyprostowane włosy z idealnym przedziałkiem na środku. Pięknie prezentować się będą również idealnie gładkie, ścięte na prosto long boby. Obie propozycje są bardzo gustowne i charakterne. Dla fanek minimalizmu, które chcą postawić na upięcia, również znajdzie się odpowiednia propozycja. Przede wszystkim królować będą gładkie, spięte wysoko kuce z minimalistycznymi ozdobami, w postaci biżuteryjnej obrączki. Jednak te upięte nisko na karku są dziewczęce i równie zachwycające. Nie zabraknie również koków, tym razem bardzo gładkich i subtelnych, idealnie zaczesanych. W minimalizmie ważne są również ozdoby. Nie powinny one przyćmiewać fryzury ślubnej. W roli dopełnienia sprawdzą się natomiast geometryczne spinki, wsuwki i nowoczesne grzebienie.

 Kolaż dwóch zdjęć. Na zdjęciu z lewej strony widać odwróconą Pannę Młodą z minimalistycznym upięciem ślubnym w postaci nisko upiętego kuca, głowę zdobi skromna opaska. Na zdjęciu z prawej strony widać natomiast Panną Młodą z gładko zczesanymi, ciemnymi włosami w stylu long bob, z delikatną ozdobą w postaci opaski z pereł.

Wielki powrót welonu

Obserwując ostatnie sezony ślubne, wydawać by się mogło, że welon odszedł już do lamusa. Zastąpiły go wianki, kwiaty, grzebienie ślubne i inne, skromniejsze akcesoria. Jednak w 2023 roku welon przeżywa swoje modowe odrodzenie. Nie pozostaje więc nic innego niż przypomnienie, do jakich fryzur będzie najlepiej pasował krótki lub długi welon. Długi welon, ciągnący się jeszcze za trenem sukni ślubnej to klasyka, z którą nie warto dyskutować. Najlepsze uczesania do takiego dodatku to wyrafinowany, nisko upięty kok lub klasyczne rozpuszczone włosy uczesane w hollywoodzkie fale. Do koka najlepiej wpiąć go za pomocą grzebienia, zaś przy rozpuszczonych włosach idealnie będzie wyglądał przymocowany do biżuteryjnego wianka. Krótki, nieco bardziej dziewczęcy welon, w którym pojawia się koronka, to natomiast dodatek doskonały do włosów półdługich, gładko uczesanych lub bardziej naturalnych i rustykalnych upięć. Tak naprawdę do welonu można dopasować każdą fryzurę, dlatego śmiało spełniaj swoje ślubne marzenia.

Kolaż dwóch zdjęć. Na zdjęciu z lewej strony widać tył głowy Panny Młodej, z gładko uczesanym niskim kokiem, który okryty jest welonem. Na zdjęciu z prawej strony widać kobiece upięcie ślubne z częściowo rozpuszczonymi falowanymi włosami oraz z wpiętym we włosy welonem.

Jeśli chciałabyś abyśmy stworzyli dla Ciebie wymarzoną fryzurę w dniu Twojego ślubu, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Źródło zdjęć w artykule: Pinterest.