Nowe trendy w farbowaniu włosów

6 grudnia 2019

Trendy w farbowaniu włosów zmieniają się co sezon, była już moda na ombre, sombre, balayage czy tęczowe końcówki. W tym sezonie pojawiają się kolejne propozycje efektów koloryzacji, które chociaż odważne zyskują coraz więcej fanek w Polsce i na świecie. Zapomnij zatem o tradycyjnym ombre i daj ponieść się fantazji, która odpowiada na światowe trendy fryzjerskie.

Splashlights

Jest to jedna z najnowszych i najgorętszych propozycji rozjaśniania włosów, która zdobyła serca celebrytek i influencerek na całym świecie. Splashlights to metoda farbowania włosów, która ma w efekcie przypominać naturalny połysk pasemek. Włosy mają po zakończeniu farbowania wyglądać, jakby światło słoneczne lub laser rozświetliły je w połowie ich długości. Ważne jest, aby jaśniejszy odcień występował jedynie na środkowym odcinku włosów. Profesjonalny stylista fryzur rozjaśnia jedynie tą część włosów, która znajduje się poniżej linii ucha i prowadzi farbę maksymalnie do linii ramion. Włosy na czubku oraz poniżej linii ramion powinny zostać ciemniejsze. W ten sposób uzyskuje się złudzenie optyczne, że na włosy nieustannie pada strumień światła. Warto również podkreślić, że jaśniejszy odcień występujący w połowie włosów nie powinien zbyt wyraźnie odcinać się od reszty.  

Źródło: Pinterest

Babylights

Można by powiedzieć, że koloryzacja Babylights to nowe oblicze balayage. Inspiracją do tej koloryzacji były dziecięce włosy, które pod wpływem słońca naturalnie się rozjaśniają. Nie jest to jednak równomierny efekt, ale pojedyncze rozświetlone pasemka, dzięki czemu włosy wydają się gęstsze i mocniejsze. Babylights jako nowa metoda koloryzacji ma na celu wydobycie z włosów ich naturalnego piękna poprzez subtelne farbowanie wybranych kosmyków. Efekt powinien być jak najbardziej naturalny, wręcz trudny do wychwycenia przy przelotnym spojrzeniu. W rzeczywistości po tym zabiegu farbowania na włosach powinny pojawić się ciepłe refleksy, dające efekt naturalnych przebarwień. Decydując się na farbowanie metodą babylights możesz mieć pewność, że będziesz wyglądała jak po powrocie ze słonecznych wakacji, włosy będą sprawiać wrażenie zdrowych, naturalnych i pięknie rozświetlonych. 

Źródło: style.fm

Ronze

Ronze to jeden z najgorętszych trendów i najczęściej wybieranych przez klientki. Ta koloryzacja polega na połączeniu odcieni ciepłego brązu, rudości i akcentów różowo-miedzianych. W łączeniu nasycenia kolorów, możemy kierować się własnymi upodobaniami, poziom jasności kolorów wybierany jest przez stylistę fryzur, w taki sposób, aby pasował on do urody i karnacji klientki. Można jednak wybierać spośród ciepłych brązów, karmelu czy nawet marchewkowego – pomarańczowego. Tak dobrane kolory dają wrażenie, że włosy mają metaliczny połysk, ale przede wszystkim są lśniące i wyglądają zdrowo. Efekt ronze daje bardzo głęboki kolor, który zniewala swoją oryginalnością. Tego typu koloryzacja sprawdzi się najlepiej u kobiet, które mają jasną karnację o delikatnie różowym odcieniu.

Źródło: kobieta.onet.pl

Bronde

Bronde to koloryzacja, dla której inspiracją było konturowanie twarzy. Ten sposób farbowania łączy w sobie odcienie brązu i blondu, przy czym to właśnie brąz jest rozświetlany jasnymi refleksami. Włosy jednak nie są na tyle jasne, aby można je nazwać blondem. Bronde to idealne rozwiązanie dla szatynek, ponieważ pięknie współgra z ich cerą. Fryzura w efekcie końcowym mieni się subtelnie przenikającymi się pasmami o różnych, zbliżonych do siebie odcieniach. Wykończenie fryzury jest bardzo naturalne i daje piękny efekt zdrowych włosów. Kolory, które najczęściej znajdują się w koloryzacji bronde to mokka i blond. Połączenie przenikających się kolorów wykonane przez profesjonalnego fryzjera, sprawia dodatkowe wrażenie, że włosy są znacznie gęstsze i grubsze. Doświadczony stylista będzie wiedział w których miejscach rozjaśnić włosy, aby optycznie zwiększyć ich objętość.

Źródło: Pinterest