Sposoby na zimową regenerację włosów

2 grudnia 2021

Zima to bardzo trudny czas dla naszych włosów. Ogrzewane pomieszczenia, noszenie czapki, suche powietrze, mróz, śnieg i deszcz powodują, że kondycja włosów mocno się pogarsza. Włosy w chłodnych miesiącach mogą stać się łamliwe, przesuszone i mocno się plątać. Dużym problemem jest również elektryzowanie się włosów, co jest wyjątkowo uciążliwe w przypadku długich włosów. Jest jednak kilka zabiegów regenerujących, które pomogą dogłębnie odżywić i znacząco poprawić wygląd włosów. Jaki zabieg będzie najlepszy? Dowiesz się w tym wpisie!

Regeneracja włosów zimą

Już od wczesnej jesieni nasze włosy narażone są na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. W kolejnych miesiącach ich stan wydaje się stopniowo pogarszać. Nic dziwnego – konieczność noszenia czapek, różnice temperatur, opady i konieczność ogrzewania mogą przesuszyć włosy. Aby uporać się z problemem zniszczonych i przesuszonych włosów należy poddać je profesjonalnym zabiegom regeneracyjnym, które są wykonywane przez fryzjera stylistę. Oceni on stan włosów i dobierze najlepszy dla nich zabieg, który dogłębnie odżywi i widocznie poprawi ich stan. Do najlepszych zabiegów, które polecamy szczególnie zimą, należą:

  • keratynowe prostowanie włosów;
  • botox na włosy;
  • regeneracja komórkami macierzystymi.

Są to profesjonale zabiegi fryzjerskie, które szybko i skutecznie, i co najważniejsze na długi czas pozwolą zregenerować włosy i odbudować ich strukturę. Dzięki nim przez wiele tygodni możemy cieszyć się pięknymi, lśniącymi i zdrowymi włosami.

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów to metoda, która odżywia i regeneruje włosy na całej ich długości poprzez uzupełnienie w strukturze włosa niedoborów keratyny. Keratyna jest białkiem, które naturalnie występuje we włosach, będąc ich podstawowym budulcem. Jak każdy związek organiczny keratyna jest stopniowo wypłukiwana lub wykrusza się z włosów. Jest to widoczne szczególnie w okresie zimowym, gdy włosy narażone są na wiele negatywnych czynników. Głównym celem keratynowego prostowania jest uzupełnienie niedoborów i ubytków keratyny w strukturze włosa. Podczas zabiegu stosuje się specjalny szampon, który otwiera łuski włosa. Dzięki temu składniki odżywcze mogą wniknąć w głąb włosa i skutecznie go zregenerować. Preparat keratynowy nakładany na włosy ma w swoim składzie również wyciągi z roślin, antyoksydanty, witaminy, kwasy tłuszczowe i drobinki złota. Wszystkie te składniki dostarczają brakujących substancji odżywczych. W kolejnych etapach zabiegu keratyna jest poniekąd wprasowywana we włosy przez specjalną prostownicę, w temperaturze od 190 do 230 stopni. Zimą szczególną uwagę należy zwrócić na kwasy tłuszczowe preparatu keratynowego. Tworzą ona na włosach niewidoczny filtr, który dodatkowo chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu zabiegowi włosy odzyskują zdrowy wygląd, są lśniące, lejące, bardziej mięsiste, a co najważniejsze dokładnie zregenerowane. Efekt zabiegu utrzymuje się na włosach od 3 do 6 miesięcy. Keratynowe prostowanie włosów nie jest jednak przeznaczone dla osób, które mają ekstremalnie zniszczone włosy, ponieważ do wprowadzenia keratyny konieczne są wysokie temperatury i może dojść do jeszcze większego przesuszenia włosów. Więcej o zabiegu keratynowego prostowania przeczytasz we wpisie: Keratynowe prostowanie włosów – przełom w regeneracji włosów”.

Źródło zdjęcia: Stock

Botox na włosy

Botoks na włosy to jedna z najbardziej innowacyjnych i skutecznych metod regeneracji włosów. Sprawdzi się przede wszystkim na włosach, które cechują się matowym wyglądem, łamliwością i szorstkością. Jego głównym celem jest dogłębne odżywienie włosa i uzupełnienie niedoborów substancji odżywczych. Botoksowanie włosów polega na otworzeniu łusek włosa za pomocą specjalnego szamponu, wprowadzenia substancji botoksowej na włosy, a następnie wprasowania jej we włosy. Dzięki tak skorelowanym działaniom preparat regeneracyjny może wniknąć do środka włosa i odżywić go niejako od wewnątrz. Zabieg botoks na włosy jest bezinwazyjny i bardzo skuteczny. Jego dużym plusem jest również fakt, że zawiera on wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego, takie jak: wyciągi z orzechów para i macadamia, kwasy tłuszczowe, kwasy Omega taniny i żywice. Dzięki temu sprawdzi się nawet przy cienkich i wrażliwych włosach. Włosy po zabiegu stają się dogłębnie zregenerowane i odżywione, nawodnione, lśniące, mięsiste, lekkie i lepiej się układają. Więcej o zabiegu botox na włosy dowiesz się w zakładce oferta.

Źródło zdjęcia: Stock

Regeneracja komórkami macierzystymi

Regeneracja roślinnymi komórkami macierzystymi to jeden z najnowszych i najbardziej rewolucyjnych zabiegów fryzjerskich, który ma odżywić włosy i poprawić ich wygląd. Prozdrowotne działanie komórek macierzystych pozyskiwanych z roślin szczególnie mocno jest doceniane w kosmetyce twarzy. Jednak okazuje się, że mają one również zbawienny wpływ na skórę głowy i cebulki włosów. Najbardziej pożądane są komórki macierzyste z drzewa arganowego. Są one pozyskiwane z wyselekcjonowanych drzew, które będą odpowiednie do tego procesu. Substancja nakładana na włosy podczas tego zabiegu wpływa na komórki skóry właściwej głowy, które odpowiadają za żywotność i regenerację cebulek włosów. Komórki macierzyste niejako pobudzają do działania organizm i wpływają na właściwy podział komórek włosów i skóry głowy. Mobilizują je do produkcji elastyny, kwasu hialuronowego i kolagenu. Dzięki czemu włosy szybciej rosną, są odżywione i zregenerowane. Naturalne składniki wykorzystywane podczas zabiegu regeneracji komórkami macierzystymi pozwalają skorzystać z tego zabiegu osobom nawet o bardzo mocno zniszczonych włosach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł: „Regeneracja włosów komórkami macierzystymi”.

Źródło zdjęcia: Stock
Źródło zdjęcia głównego: Stock