Regeneracja włosów komórkami macierzystymi

5 listopada 2019

Regeneracja włosów to jedna z najważniejszych dziedzin fryzjerstwa. Każda kobieta marzy o pięknych, lśniących i zdrowych włosach. Wiele czynników wpływa jednak na osłabienie kondycji włosa. Szczególnie jesienią powinniśmy zadbać o to, żeby włosy były w jak najlepszej kondycji. Wiatr, deszcz, zmienne temperatury i powakacyjne uszkodzenia mogą doprowadzić do zniszczenia struktury włosa i jego osłabienia. Warto więc zdecydować się na zabieg, który w prosty sposób odżywi i zregeneruje włosy.

Dlaczego regeneracja?

Dbamy o swoje włosy na wiele sposobów – stosujemy maski, odżywki, chodzimy do fryzjera podcinać końcówki. Jednak najczęściej będąc u stylisty fryzur decydujemy się na uczesanie lub zmianę koloru, zapominając jak wspaniałe efekty może dać nam profesjonalnie wykonana regeneracja włosów. Kosmetyki dostępne w salonie fryzjerskim są profesjonalne i przeznaczone dla danego typu włosów. Specjalista jakim jest fryzjer może określić stan włosów i dobrać do nich najlepsze rozwiązanie regeneracyjne. Dzięki temu mamy pewność, że włosy zostaną w odpowiedni sposób nawilżone, a substancje odżywcze sprawią, że ich stan zdecydowanie się polepszy. Regeneracja w znaczy sposób wpływa na wygląd fryzury i włosów, dzięki niej włosy są leiste, miękkie, gładkie i lśniące, ale jednocześnie wyglądają naturalnie i zdrowo. Efekt regeneracji wykonanej przez fryzjera utrzymuje się zdecydowanie dłużej i przede wszystkim wpływa doskonale na ich kondycję. Chcąc cieszyć się pięknymi włosami, należy raz na jakiś czas zdecydować się na w pełni profesjonalny zabieg regenerujący. Na polskim rynku fryzjerskim pojawiają się coraz to nowsze zabiegi, a ich ceny są tak zróżnicowane, że każda z nas z łatwością dopasuje coś do swoich potrzeb i na swoja kieszeń.

Regeneracja roślinnymi komórkami macierzystymi

O prozdrowotnych właściwościach roślinnych komórek macierzystych napisano już tysiące artykułów, jednak większość w odniesieniu do ich zbawiennego wpływu na skórę i zatrzymanie procesów starzenia się. Na rynku możemy znaleźć wiele kremów, balsamów czy maseł do ciała zawierających roślinne komórki macierzyste.  Roślinne komórki macierzyste pozyskiwane są z w warunkach laboratoryjnych. Aktywują one nasze własne komórki macierzyste do działania dzięki czemu zostają one pobudzone, regenerują się, a co za tym idzie odmładzają. Okazuje się, że ich zbawienny wpływ jest doskonały nie tylko dla naszego ciała, ale również dla skóry głowy i cebulek włosów. Obecnie na polskim rynku dostępne są zabiegi regeneracyjne oparte na działaniu komórek macierzystych.

Regeneracja komórkami macierzystymi z drzewa arganowego

Komórki macierzyste i drzewo arganowe to już z założenia duet idealny dla naszych włosów. Jedna z najbardziej doświadczonych w dziedzinie kosmetyków fryzjerskich firma Alfaparf Milano, w oparciu o badania naukowe i innowacyjne wypuściła na rynek pierwszy zabieg regeneracyjny zawierający arganowe komórki macierzyste. Dlaczego argan? Arganowe komórki macierzyste są pozyskiwane z wyselekcjonowanych odpowiednich do tego procesu drzew. Komórki te wpływają na komórki skóry właściwej głowy odpowiadając za ich żywotność i regenerując cebulki włosa. Dodatkowo macierzyste komórki arganowe zwiększają zdolność do podziału ludzkich komórek i pobudzają je do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dodatkowo walczą one z procesami starzenia się i aktywizują komórki do właściwego podziału. Dlatego warto wykorzystać je również przy regeneracji włosów, aby pomóc im uwolnić naturalne piękno.

Ekstrakt z drzewa arganowego w połączeniu z olejkiem i odpowiednim procesem nakładania czyni dla włosów cuda. Zmiękcza je, wygładza, nadaje blasku, ale przede wszystkim wzmacnia ich strukturę i pobudza cebulki włosów do pracy. Drogocenne właściwości agranu i komórek macierzystych wpływają też rewelacyjnie na skórę głowy, opóźnią procesy starzenia się dzięki czemu mieszki włosowe zostaną pobudzone do działania.  Zabieg nie jest czasochłonny. Po przygotowaniu odpowiedniej mieszaniny składników, fryzjer nakłada substancje na mokre włosy, a następnie podgrzewa ją przez koło 20 minut. Dzięki ogrzewaniu łuski włosów otwierają się, co umożliwia wniknięcie substancji odżywczych do wnętrza włosa i pobudzenie ich komórek do samoregeneracji. Po zabiegu emulsja zostaje spłukana z włosów i po wszystkim. Zabieg jest stosunkowo nie drogi w zestawieniu z efektami, które będą widoczne zaraz po zabiegu. Regeneracja komórkami macierzystymi z drzewa arganowego to piękne, zdrowe i odżywione włosy.