Nanoplastia – innowacyjny zabieg prostujący włosy

10 października 2019

Proste i odżywione włosy są marzeniem wielu kobiet, które borykają się z niesfornymi, falowanymi lub kręconymi włosami. Do tej pory na polskim rynku usług fryzjerskich najpopularniejszą metodą trwałego prostowania włosów było prostowanie keratynowe. Jednak od kilku miesięcy na popularności zyskuje Nanoplastia. Na czym polega innowacyjność tego zabiegu i jakie daje efekty dowiecie się w naszym artykule.

Źródło: mercadolibre.com

Nanoplastia – innowacja dla prostych i zdrowych włosów

Nanoplastia od dawna jest hitem urodowym w zagranicznych salonach fryzjerskich, który pokochały właścicielki kręconych i niesfornych włosów. Na polski rynek usług fryzjerskich zabieg wszedł na początku tego roku i zyskał niezwykłą popularność. Jest to innowacyjna metoda trwałego prostowania włosów, podobna nieco do keratynowego prostowania. Jednak najważniejszą różnicą pomiędzy tymi dwoma zabiegami jest fakt, że produkty potrzebne do wykonania Nanoplastii nie posiadają w swoich składach formaldehydów. Zostały one zastąpione naturalnymi składnikami w postaci kwasu glioksylowego (występującego w przyrodzie w niedojrzałych owocach) połączonego z cysteiną oraz kwasem octowym. Dzięki temu Nanoplastia nie jest szkodliwa dla zdrowia i mogą ją wykonywać osoby z problemami zdrowotnymi lub kobiety w ciąży. W dzisiejszych czasach coraz częściej wybieramy produkty kosmetyczne, które mają możliwie najwięcej składników pochodzenia naturalnego. Wynika to przede wszystkim z rosnącej świadomości konsumentów dotyczącej zdrowia i ochrony środowiska. Nanoplastia staje się w ten sposób zabiegiem, który nie tylko daje satysfakcjonujące efekty, czyli zdrowe i piękne włosy, ale również odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na kosmetyki ekologiczne.

Źródło: https://pl.fehrplay.co

Na czym polega Nanoplastia

Nanoplastia jest nowym zabiegiem, który polega na wprowadzeniu do włosów substancji aktywnych. Aby cząsteczki mogły dotrzeć do wnętrza włosa są one niezwykle małe, niemal wielkości atomu który wnika w całego włosa. Przed wykonaniem Nanoplastii fryzjer musi umyć głowę specjalnie przeznaczonym do tego zabiegu szamponem. Następnie na włosy nakładany jest specjalny preparat bogaty w keratynę oraz składniki aktywne i odbudowujące, które docierają bezpośrednio do komórek włosów. Preparat należy trzymać na głowie około godziny, w zależności od stopnia skrętu naturalnego włosa i ich kondycji. Po tym czasie włosy muszą zostać bardzo dokładnie wysuszone. Już po tych czynnościach włosy sprawiają wrażenie dużo bardziej prostych. Jednak, żeby efekt był idealny i długotrwały w kolejnym kroku włosy są prostowane specjalnie przeznaczoną do Nanoplastii prostownicą. Prostowanie należy powtórzyć kilkukrotnie, aby pod wpływem temperatury składniki odżywcze miały możliwość wniknąć w głąb włosa. Kolejny etap to dokładne umycie głowy oraz nałożenie na włosy specjalnej maski, która utrwali efekty zabiegu. Cały zabieg może trwać nawet do 5-6 godzin.

Efekty Nanoplastii

Nanoplastia jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie konsumentów na naturalne, ekologiczne produkty, które są bezpieczne dla zdrowia oraz środowiska. Największa zaletą zabiegu jest fakt, że nie niszczy on włosów i pozwala cieszyć się zdrowo wyglądającymi, prostymi włosami nawet do kilku miesięcy. Włosy stają się pełne blasku, lśniące i sypkie, nie plączą się i nie puszą nawet w najbardziej wymagających warunkach atmosferycznych. Dodatkowo substancje odżywcze zawarte w preparatach do Nanoplastii wnikają głęboko wewnątrz włosa odbudowując i wzmacniając jego strukturę. Keratyna zawarta w preparacie dodatkowo domyka łuski włosów zatrzymując wewnątrz ich naturalny poziom nawilżenia i zapobiegając negatywnemu oddziaływaniu czynników zewnętrznych, dzięki czemu włosy wyglądają pięknie przez długi czas. Niewątpliwie olbrzymią zaletą zabiegu jest fakt, że włosy nie są obciążone i nie wyglądają na „przylizane”, sprawiają wrażenie lekkich i delikatnych, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zalet trwałego prostowania. Decydując się na zabieg Nanoplastii należy jednak pamiętać, że po jego wykonaniu włosy mogą rozjaśnić się nawet do 3 tonów i nieco ocieplić swój odcień. Dotyczy to przede wszystkim włosów farbowanych. Dodatkowo włosy po zabiegu mogą się szybciej przetłuszczać, przez co będą wymagały częstszego niż do tej pory mycia. Jednak połączenie idealnie prostych włosów na okres kilku miesięcy i naturalnych składników pochodzenia roślinnego jest olbrzymią zaletą, która sprawi, że włosy będą nie tylko idealnie gładkie, ale również zdrowe i odżywione.

Więcej informacji znajdziesz również tutaj