Jedwab do włosów – sposób na piękne włosy

26 czerwca 2018

Coraz więcej kobiet boryka się z problemem przesuszonych, zniszczonych włosów. Częste zmiany koloru, prostowanie, suszenie, nieodpowiednia pielęgnacja, wszystko to wpływa na pogorszenie się kondycji włosów. Od kilku lat na popularności zyskuje płynny jedwab, jako środek, który zapewni twoim włosom zdrowie i nieskazitelny wygląd, odpowiednio je nawilży i odżywi. Jak go stosować i jak wpływa on na nasze włosy?

jadwab2

Czym jest jedwab do włosów?

Do niedawna jedwab do włosów był usługą wykonywaną jedynie w ekskluzywnych salonach fryzjerskich, jednak szybko zyskał na popularności i stał się jednym z najlepszych sposobów na odżywienie i nawilżenie włosów. Płynny jedwab jest to kosmetyk pielęgnacyjny, w którego skład wchodzą liczne aminokwasy. Do najważniejszych należą alanina i glicyna, ale w skład jedwabiu wchodzą również fibroina, serycyna, lizyna, tyrozyna prolina i inne.  Jedwab pielęgnacyjny w swojej budowie i funkcjach jest bardzo podobny do protein, czyli naturalnego budulca włosów. Jego największą zaletą jest to, że posiada niezwykłe właściwości absorbowania wody, przykładowo jedna cząsteczka płynnego jedwabiu jest w stanie wchłonąć i zatrzymać 30 razy więcej wody niż własna waga. Dzięki takim właściwością zapewnia on włosom ekstremalne nawilżenie i odżywienie. Często kosmetyki z jedwabiem zawierają również filtry UV, które zabezpieczają włosy przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, co jest szczególnie cenne latem.

Jak działa?

Płynny jedwab pozostawia na włosie barierę ochronna, niewidzialny filtr, który chroni przed utratą wilgoci oraz zabezpiecza przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego. Dodatkowo wysoka absorpcja cząsteczek wody zapewnia odpowiednie nawilżenie włosa. Ważne jest również, że jedwab pozwala na wyrównanie struktury włosa, domknięcie łusek włosa. Dzięki temu włosy staja się jedwabiście gładkie i miękkie, łatwiej się układają, nie plączą się i nie puszą. Jedwab nie obciąża dodatkowo włosów i jest bardzo bezpieczny w użytku domowym. Włosy po zastosowaniu kuracji jedwabiem nie elektryzują się i pozostają niezwykle lśniące. Po zastosowaniu jedwabiu włosy stają się bardziej leiste, sypkie, zdyscyplinowane i zdecydowanie ładniej się układają. Płynny jedwab pozwala również zwalczać rozdwajające się końcówki.  Szampony i odżywki, które zawierają w swoim składzie jedwab, wpłyną  dodatkowo bardzo pozytywnie na kondycję skóry głowy. Dzięki swoim właściwościom jedwab penetruje wnętrze włosa , odbudowując ich wewnętrzną, naturalną strukturę.  Jednocześnie powoduje od wzmocnienie działania naturalnej keratyny, która stanowi główny budulec włosa. Płynny jedwab doskonale sprawdza się również w pielęgnacji włosów farbowanych . Dzięki zawartości filtrów UV kolor nie płowieje, włosy są lśniące, kolor staje się bardziej wyrazisty.

przesuszone

Jak stosować jedwab i jakie kosmetyki wybrać?

Płynny jedwab dedykowany jest przede wszystkim włosom suchym ze skłonnością do puszenia się. Stosuje się go na wysuszone włosy jako swojego rodzaju odżywkę bez spłukiwania. Najważniejsza w stosowaniu jedwabiu jest rozwaga. Nie można nałożyć go zbyt dużo ponieważ włosy będą wtedy wyglądały na przetłuszczone. W przypadku włosów krótkich wystarczy jedna kropla, przy włosach długich 3-4 krople. Należy rozetrzeć je w dłoniach i przeciągnąć po pasmach kierując się od czubka głowy ku końcówkom. Ważne też aby jedwabiu nie stosować na całej długości włosów, szczególnie jeśli włosy mają tendencję do przetłuszczania się u nasady. Najlepiej nakładać go około 10cm od nasady, a przypadku włosów krótkich na same końcówki włosów. Na rynku istnieje wiele kosmetyków z płynnym jedwabiem. Od czystego jedwabiu poprzez szampony, maski oraz odżywki, który w swoim składzie zawierają jedynie dodatek jedwabiu. W przypadku włosów bardzo zniszczonych i przesuszonych zalecamy zastosowanie czystego jedwabiu. Jeśli twoje włosy nie są bardzo zniszczone, ale zależy ci na pięknym blasku i miękkości, wtedy możesz stosować szampony i odżywki  z dodatkiem jedwabiu. Jeśli borykasz się z problem rozdwojonych końcówek, ale twoje włosy nie są przesuszone stosuj jedwab jedynie na końcówkach.

jedwab3