Efekt włosów uniesionych u nasady – jak go osiągnąć?

1 maja 2018

Żadna kobieta nie lubi kiedy jej włosy są przyklapnięte i płaskie. Włosy podniesione u nasady sprawiają, że fryzura nabiera objętości, wygląda zdrowo i profesjonalnie. Pozostaje jednak pytanie jak sprawić, aby włosy były uniesione i nie opadały wciągu dnia i jak zrobić to bez konieczności codziennych wizyt u fryzjera, który wymodeluje włosy.

włosy_uniesione_1

Susz i modeluj z głową!

Efekt uniesionych włosów można uzyskać w sposób naturalny poprzez odpowiedni sposób suszenia i modelowania włosów. Jeśli chcesz codziennie i szybko unosić włosy u nasady najlepiej sprawdza się sposób suszenia włosów z głową w dół. Trzeba jednak pamiętać, aby włosy u nasady suszyć ciepłym, ale nie gorącym powietrzem, aż będą całkiem suche. Jeśli pozostawimy włosy wilgotne, niedosuszone pod wpływem ciężaru szybko opadną. Reszta włosów może być suszona chłodnym powietrzem. Jeśli posiadasz suszarkę z dyfuzorami, użyj końcówki odpowiedniej do podnoszenia włosów, da to taki sam efekt jak suszenie głową w dół. Jeśli nie chcesz narażać swoich włosów na suszenie suszarką i ciepłym powietrzem możesz po dokładnym wysuszeniu włosów swoim sposobem związać je na czubku głowy w kucyk i pozostawić taką fryzurę na minimum dwie godziny lub na noc. Nie ściskaj jednak włosów za mocno gumką, aby się nie odkształciły. Po tym czasie rozpuszczone włosy będą efektownie podniesione u nasady. Modelowanie włosów, aby zostały uniesione nie jest łatwe i uda się jeśli jesteś w tym wprawiona. Modelowanie u nasady za pomocą grubej okrągłej szczotki jest sposobem najczęściej stosowanym przez fryzjerów. Jeśli czujesz się na siłach podziel osuszone ręcznikiem włosy na 3 warstwy i susz modelując je na takiej szczotce. Zaczynaj od dolnych partii i kieruj się do czubka głowy. Jest to bardzo efektowana metoda jednak trudno wykonać ją samemu, szczególnie z tyłu głowy.  Gdy masz więcej czasu możesz zawinąć włosy na grube wałki. Podsuszone włosy nawijaj na wałki w taki sposób, aby włosy były maksymalnie spionizowane u nasady. Pamiętaj, żeby pasma, które nawijasz nie były zbyt grube. Po około 3 godzinach sprawdź czy włosy są już suche, jeśli nie możesz podsuszyć je suszarką. Zdejmij wałki, pochyl głowę i rozczesz włosy palcami. Jeśli dobrze wykonasz nawijanie włosy powinny być one uniesione u nasady i o zwiększonej objętości. Unikaj natomiast tapirowania, taki zabieg niszczy włosy, powoduje ich plątanie. Dodatkowo przez tapirowanie włosy stają się bardziej podatne na złamania, zniekształcanie czy wypadanie. i  Przy tych metodach należy pamiętać, że utrzymanie się uniesionych włosów, zależy od tego jaki masz typ włosów. Włosy grube i ciężkie mogą opaść znacznie szybciej, niż podatne i cieńsze.

włosy_uniesione_2

Kosmetyki niosące pomoc

Częste stylizowanie włosów za pomocą kosmetyków, olejowanie i stosowanie dużej ilości odżywek mogą niepotrzebnie obciążyć Twoje włosy. Często zdarza się, że nawet niedługo po umyciu głowy włosy szybko tracą lekkość i stają się oklapnięte. Jeśli chcesz nadać swoim włosom naturalnej objętości postaraj się raz, dwa razy w tygodniu myć je szamponem oczyszczającym. Jest to produkt bardziej inwazyjny, ale dokładnie oczyszcza włosy ze wszystkich zanieczyszczeń. Dzięki temu włosy będą lżejsze i  bardziej uniesione u nasady.  Jeśli używasz odżywek do włosów wybieraj takie, które wymagają spłukiwania, aby dodatkowo nie obciążać włosów. Ważne również, aby odżywkę nakładać na włosy około 10cm od skóry głowy, dzięki temu włosy u nasady pozostaną lekkie i bardziej podatne na modelowanie.  Jeśli chcesz, aby efekt uniesionych włosów był długotrwały możesz używać mgiełek, pianek oraz proszków stylizacyjnych dedykowanych podnoszeniu włosów u nasady. Jednak tego typu kosmetyki radzimy stosować jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Gwarantują one natychmiastowy trwały efekt, jednak obciążają włosy i działają drażniąco na skórę głowy. Szczególnie należy uważać na proszki dające efekt natapirowanych włosów. Powodują one, że włosy są stają się sztywne u nasady i trudno skorygować fryzurę. Po zastosowaniu tego typu kosmetyków należy dokładnie umyć głowę, aby pozbyć się substancji oblepiających włosy. Zalecamy, aby wybierać jednak metody naturalne bez konieczności stosowania mocno inwazyjnych kosmetyków, których długotrwałe stosowanie może zniszczyć włosy.

kosmetyki_uniesienie