Keratynowe prostowanie włosów

14 maja 2018

Nasze włosy są nieustannie narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Nieodpowiednia pielęgnacja, farbowanie, prostowanie, kręcenie wszystko to wpływa na ich kondycję i nieestetyczny wygląd. Doskonałym rozwiązaniem dla zniszczonych włosów jest prostowanie keratynowe, które przywróci im zdrowy i piękny wygląd.

Prostowanie keratynowe – czym jest?

Keratynowe prostowanie włosów to metoda pielęgnacji, która swoje korzenie ma w Brazylii. Pierwotnie było wykonywane, aby zabezpieczyć włosy przez słońcem i wilgoci oraz ujarzmić grube i niesforne włosy latynosek. Z czasem metoda ta zyskała na popularności i rozprzestrzeniła się na cały świat. Prostowanie keratynowe jest metodą, która odżywia i regeneruje włosy na całej długości poprzez uzupełnianie w strukturze włosów niedoboru keratyny. Keratyna jest białkiem będącym naturalnym budulcem włosa. Jej niedobory powodują, że włosy są słabe, łamliwe i matowe oraz narażone na uszkodzenia. Głównym celem tego zabiegu jest odbudowanie struktury włosów, ich intensywne odżywienie oraz wygładzenie. Keratyna nakładana na włosy podczas zabiegu wpływa na poprawę ich kondycji oraz zdrowy wygląd. Zabiegi keratynowe są również doskonałą, zdrową alternatywą dla prostowania włosów prostownicą czy za pomocą prostujących preparatów chemicznych.

kreatyna_1

Jak keratyna wpływa na włosy?

Keratynowe prostowanie włosów nie jest jedynie zabiegiem, który ma poprawić wygląd włosów. Białko keratynowe nałożone na zniszczone włosy wnika głęboko w ich strukturę wypełniając ubytki i domykając łuski keratynowe. Dzięki temu włosy stają się grubsze i bardziej elastyczne, a przy tym dokładnie odżywione. Pokrycie włosów keratyną zabezpiecza je również przed działaniem niebezpiecznych czynników zewnętrznych i chroni przed wnikaniem do wnętrza włosa szkodliwych substancji. Po zabiegu włosy stają się proste, gładkie, lśniące i sprężyste i zaczynają się idealnie układać i staja się bardziej podatne na modelowanie, włosy nie puszą się i nie elektryzują. Po tego typu terapii dodatkowo stają się bardziej odporne na skręty i puszenie się nawet w wilgotnym środowisku. Prostowanie keratynowe jest szczególnie polecane w okresie letnim, kiedy nasze włosy wystawione są na działanie promieni słonecznych oraz na wakacyjne kąpiele w słonej wodzie, a co za tym idzie na kolejne czynniki przesuszające. Preparaty keratynowe stosowane przez profesjonalistów nie zawierają jedynie keratyny, ale są wzbogacone innymi substancjami. Antyoksydanty, witaminy oraz wyciągi z roślin leczniczych dodatkowo nawilżają włosy oraz dostarczają składników odżywczych. Natomiast kwasy tłuszczowe tworzą na włosach delikatny filtr, który jeszcze bardziej chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Efekty prostowania keratynowego utrzymują się na włosach nawet do 5 miesięcy, jednak zależy to od typu i gęstości włosów oraz jak o nie dbasz na co dzień.

kreatyna

Jak dbać o włosy po zabiegu?

Trwałość zabiegu prostowania keratynowego zależy od tego: odpowiedniej pielęgnacji. Zaleca się, aby nie myć włosów przez 2-3 dni po zabiegu. Składniki zawarte w preparatach keratynowych musza mieć czas, aby przeniknąć do wnętrza włosa. Ważne jest również, aby przez pierwszy tydzień po zabiegu unikać zagniatania włosów, czyli nie wiązać ich w kucyk, nie spinać klamerkami czy nie zaplatać w ciasne warkocze. Włosy poprzez zagniatanie będą się odkształcać, nosić ślady załamania, co wpływa niekorzystanie na ich wygląd i nie będą one idealnie proste. Dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji również jest bardzo ważny. Przy wyborze szamponu należy pamiętać, aby nie zawierały one soli, a produkty do stylizacji nie mogą zawierać alkoholu, Te dwa składniki wpływają na dodatkowe przesuszanie się włosów. Pomocne w utrzymaniu efektu będzie również używanie odżywek keratynowych oraz masek, które nie zawierają silikonów. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie powinna się również farbować włosów, a strzyżenie najlepiej wykonać dopiero po wykonanej kuracji keratynowej.

kreatyna_2

Dla kogo?

Zabiegi prostowania keratynowego są szczególnie dedykowane dla kobiet, które mają przesuszone, trudne do ułożenia włosy z tendencją do puszenia się. Dzięki keratynie włosy staną się dużo bardziej gładkie i lśniące. Keratynowanie włosów może być wykonywane na różnych rodzajach włosów: farbowanych, zniszczonych, rozjaśnianych oraz zniszczonych po zabiegach chemicznych. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny i nie wpływa na dalszą degradację włosów, wręcz przeciwnie poprawia ich kondycję.  Najczęściej prostowanie keratynowe wykonuje się na długich włosach. Jeśli jednak masz krótkie włosy z problemami, suche lub zniszczone wielokrotnym farbowaniem, utlenianiem to również możesz pozwolić sobie na zabieg keratynowe, aby poprawić kondycje włosów.