Przedłużanie włosów metodą keratynową – gęste i długie włosy dla Ciebie

3 marca 2023

Przedłużanie włosów metodą keratynową to jeden z najbardziej popularnych zabiegów fryzjerskich na zachodzie. W ostatnich latach zdobywa również popularność w naszym kraju. Uwielbiany przez kobiety jest gwarancją spektakularnych efektów. Bujne, gęste i długie włosy, które po przedłużaniu wyglądają niezwykle naturalnie, a do tego brak ryzyka związanego ze zniszczeniem lub obciążeniem swoich włosów to największe zalety keratynowego przedłużania włosów.

Na zdjęciu widoczny jest tył kobiecej głowy z podpiętymi pasmami blond włosów, podczas tworzenia mini kosmyków w trakcie zabiegu przedłużania włosów metodą keratynową. Źródło zdjęcia: Stock

Na czym polega keratynowe przedłużanie włosów?

Keratynowe przedłużanie włosów jest metodą polegającą na połączeniu bardzo cienkich pasemek włosów z naturalnymi, odpowiednio dobranymi kosmykami do przedłużania. Łączenie następuje za pomocą pudru keratynowego lub kapsułek keratynowych. Jak już wiadomo, nasze włosy w głównej mierze zbudowane są z keratyny, co oznacza, że przedłużanie ich za pomocą tego samego łącznika, jest dla nich bezpieczne i nie obciąża ich struktury. Dodatkowe kosmyki są w tej metodzie niezwykle cienkie, dzięki czemu włosy po przedłużeniu są łatwe w codziennej pielęgnacji i wyglądają niezwykle naturalnie. Pozwala to również na łatwe regulowanie liczby i miejsc doczepianych kosmyków. Połączenie naturalnych włosów z dodatkowymi pasemkami odbywa się za pomocą specjalnej, bardzo precyzyjnej zgrzewarki. To właśnie dzięki przedłużaniu włosów metodą keratynową są one piękne, gładkie i błyszczące.

Zalety przedłużania włosów metodą keratynową

Za sprawą łączenia bardzo cienkich pasemek przedłużanie włosów za pomocą łączeń keratynowych umożliwia wykreowanie dowolnego efektu. Włosy można jedynie zagęścić lub przedłużyć, można również dodać im objętości w konkretnym, newralgicznym miejscu. Duże możliwości, które daje przedłużanie metodą keratynową, pozwalają na dobranie nie tylko idealnego koloru i ilości włosów doczepianych, ale również ich struktury, co oznacza, że doczepić można zarówno włosy falowane, loki lub idealnie proste włosy. Kobiety cenią keratynowe przedłużanie przede wszystkim za:

  • bardzo naturalny efekt;
  • niewielką widoczność zgrzewów:
  • trwały efekt, który utrzymuje się nawet do 4 miesięcy;
  • łatwość w codziennej pielęgnacji;
  • brak zbytniego obciążenia włosów.

Kolaż dwóch zdjęć. Na zdjęciu z lewej strony widoczny tył kobiecej głowy z doczepionymi cienkimi pasmami blond włosów. Na zdjęciu z prawej strony widoczny jest tył kobiecej głowy, który pokazuje jak cienkie są pasma przy przedłużaniu włosów. W obu przypadkach zastosowano przedłużanie włosów metodą keratynową. Źródło zdjęcia: Pinterest

Dla kogo najlepsze jest keratynowe przedłużanie włosów?

Przedłużanie włosów za pomocą pudru keratynowego to zabieg idealny dla kobiet, które marzą o przedłużeniu lub zagęszczeniu naturalnych włosów i pragną cieszyć się pięknymi włosami nawet przez 3-4 miesiące. Bezpieczeństwo tej metody pozwala na przedłużanie nawet cienkich, łamliwych i słabych włosów, co znacznie poprawia ich wygląd i pozwala osiągnąć imponujący efekt. Oczywiście przedłużanie włosów metodą keratynową, często wybierają również kobiety, które nie chcą czekać na wzrost swoich naturalnych włosów i marzą o spektakularnej długości.

Co więcej, dzięki niespotykanemu do tej pory bezpieczeństwu, które gwarantuje ta metoda, przedłużać można również włosy dziewicze, czyli takie, które odrosły w wyniku przebytej choroby, np. po chemioterapii lub łysieniu plackowatym. Dzięki temu kobiety, które wygrały walkę o własne zdrowie, nie muszą zakrywać się chustami lub perukami, a już kilkucentymetrowe włosy mogą zostać przedłużone do oczekiwanej długości. Oznacza to, że przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą keratynową jest właściwie dla wszystkich.

Kolaż dwóch zdjęć. Na zdjęciu z lewej strony widoczny tył kobiecej głowy z gęstymi i długimi włosami w stylu koloryzacji sombre. Na zdjęciu z prawej widoczny tył kobiecej głowy z długimi i gęstymi, falowanymi włosami blond. Na obu zdjęciach widoczny jest efekt przedłużania włosów metodą keratynową. Źródło zdjęcia: Pinterest

Jak wygląda zabieg przedłużania włosów metodą keratynową?

Przedłużanie włosów metodą keratynową należy wykonać u profesjonalisty. Fryzjer stylista, który przeszedł odpowiednie szkolenia, sprawi, że efekty będą spektakularne. Nigdy nie ryzykuj wykonania zabiegu u osób, które nie posiadają odpowiedniego doświadczenia, bo może to nieodwracalnie zniszczyć Twoje włosy. Do zabiegu potrzebne są specjalistyczne kosmetyki keratynowe, odpowiednie pasma naturalnych włosów do przedłużania oraz profesjonalny sprzęt i akcesoria.

Przed rozpoczęciem zabiegu włosy zostają podzielone na sekcje, co pozwala ocenić, w którym miejscu należy umieścić pasma i jak gęsto włosy powinny być przedłużone. W pierwszej kolejności przedłużane są pasma znajdujące się z tyłu głowy od dołu ku górze. Zgrzewy wykonywane są praktycznie przy samej skórze głowy, nie dalej niż 5 mm od skóry. Rozgrzana przy pomocy specjalnej zgrzewarki keratyna, skleja włosy naturalne z pasmami do przedłużania. Miejsca łączenia obu pasm są bardzo małe i praktycznie niewidoczne, a ich wytrzymałość jest bardzo duża. Najlepiej, jeśli pasma są maksymalnie cienkie, sprawia to, że fryzura po zabiegu wygląda bardzo naturalnie. Zdejmowanie lub podciąganie doczepionych włosów również należy wykonać u profesjonalisty, ponieważ wymaga to naniesienia odpowiedniego preparatu, który pozwoli na usunięcie zgrzewów.

Kolaż dwóch zdjęć. Na obu zdjęciach widoczne są efekty pracy podczas przedłużania włosów metodą keratynową. Źródło zdjęcia: Pinterest

Jeśli rozważasz przedłużenie włosów, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Szkoliliśmy się u jednej z najlepszych instruktorek w Polsce w zakresie przedłużania włosów metodą keratynową. 

Certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia z przedłużania włosów metodą keratynową.

Źródło zdjęcia głównego: Stock