Jak przygotować włosy na zimę?

17 listopada 2022

Okres zimowy to bardzo niesprzyjający czas dla naszej fryzury. Niskie temperatury i wiatr mocno osłabiają włosy, co z kolei przyczynia się do ich wypadania oraz rozdwajania końcówek. Sama zmiana pór roku wpływa na wzmożone wypadanie włosów, ale przyczyn ich pogarszającej się kondycji może być więcej. Z pomocą włosom bardzo zniszczonym przychodzą profesjonalne zabiegi fryzjerskie, które mają za zadanie zregenerować oraz odżywić włosy. Jak zadbać o włosy zimą, aby pomimo czapek, szalików i mrozu były one nadal zdrowe i błyszczące.

Na zdjęciu widoczna kobieta jeżdżąca na nartach, z długimi mocno rozwianymi przez wiatr włosami. Sceneria zimowa. Kadr amerykański.

Urlop dla Twoich włosów

Jeśli pragniesz zimą cieszyć się lśniącymi i zdrowymi włosami przede wszystkim powinniśmy zmienić nieco codzienne nawyki pielęgnacyjne. Nasze włosy również zasługują na odpoczynek, dlatego warto przez jakiś czas zrezygnować z lakierów do włosów, pianek stylizacyjnych, kosmetyków zawierających alkohol i innych, które obciążają włosy. Postaw na delikatne naturalne szampony, odżywki oraz maski, które w swoim składzie nie zawierają SLSów oraz silikonów. Staraj się również nie stosować zbyt mocno obciążających masek, nawilżaj włosy od połowy ich długości do końcówek. Pamiętaj również o bogatej w orzechy, warzywa, ryby i owoce diecie, aby dostarczyć całemu organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Możesz wesprzeć się również odpowiednią suplementacją. Postaw na preparaty medyczne zawierające biotynę, witaminę A, D, E i B oraz kwasy Omega.

Regeneracja keratyna biomimetyczną

Jedną z najbardziej przełomowych i nowoczesnych metod na utrzymanie włosów w dobrej kondycji nawet zimą jest regeneracja keratyna biomimetyczną. Ten profesjonalny kosmetyk, przez lata opracowywany w laboratoriach medycznych, ma niespotykane dotąd właściwości. Keratyna biomimetyczna w sposób inteligentny wyszukuje i odbudowuje ubytki keratyny we włosie. Wyszukuje najbardziej zniszczone miejsca w powierzchni włosa i naprawia w tym miejscu jego strukturę keratynową. Keratynę biomimetyczną nazywa się kosmetykiem drugiej generacji, który posiada zupełnie odmienne działanie niż znane do tej pory preparaty.

Zabieg polegający na rozprowadzeniu na włosach specjalistycznego kremu ma silne właściwości regeneracyjne i ochronne. Innowacyjny zabieg zabezpiecza pojedyncze włókno włosa przed negatywnym oddziaływaniem zabiegów, takich jak suszenie czy prostowanie. Dodatkowo uzupełnienie niedoborów keratyny znacznie niweluje łamliwość włosów i chroni wiązania białkowe wewnątrz włosa. Naprawienie struktury włosa w tym przypadku polega na odbudowaniu szkieletu i powłoki ochronnej włosa. Wyniki testów medycznych wskazują, że włosy już po jednym zabiegu są 0 20% bardziej odporne oraz elastyczne.

Botoks na włosy

Botoks na włosy to również doskonały sposób na zregenerowanie i zabezpieczenie swoich włosów przed wpływem zimowych warunków atmosferycznych. Zabieg zyskuje na popularności, dzięki jego rewolucyjnym właściwościom. Przede wszystkim odpowiednio dobrane substancje w mieszance botoksowej mają za zadanie uzupełnić ubytki, które powstają pomiędzy otoczką włosa, a jego korą. W skład botoksu do włosów wchodzą również wyciągi z orzechów, roślin, kwasy, żywice i inne substancje, które dodatkowo odżywiają wnętrze włosa i jego cebulki. Najważniejszym zadaniem jest technologia uzupełniania lipidów, która przywraca włosom odpowiedni poziom nawilżenia. Dzięki temu włosy po zabiegu są miękkie, nawodnione, bardziej sypkie, lśniące i mocniejsze. Dodatkowo sprawiają wrażenie grubszych i lepiej się układają.

Na zdjęciu widoczna kobieta stojąca na ośnieżonym, słonecznym stoku. Kobieta ma długie, lśniące włosy. Sceneria zimowa. Kadr amerykański.

Nanoplastia

Nanoplastia to również bezpieczny sposób regeneracji włosów, często porównywany z keratynowym prostowaniem. Wynika to z faktu, że podobnie jak przy zabiegu keratynowym, po nanoplastii włosy są długotrwale wyprostowane. Największa różnica pomiędzy tymi zabiegami polega jednak na tym, że do nanoplatii wykorzystywane są substancje pozbawione formaldehydów, a związek ten zastąpiony jest składnikami naturalnie występującymi w przyrodzie. W skład substancji fryzjerskiej do nanoplastii wchodzą kwas glioksylowy, cysteina, kwas octowy oraz tanina, które nawilżają, odżywiają i prostują włosy. Dzięki temu zabieg regeneracyjny jest nieszkodliwy dla zdrowia i może być wykonywany również w trakcie ciąży. Celem nanoplatii jest uszczelnienie powłoki włosa i przywrócenie równowagi lipidowej, czyli poziomu naturalnego nawilżenia. Dzięki temu włosy są chronione przed utratą witamin i substancji odżywczych wpływających na ich zdrowie. Niewidoczny filtr powstający na włosach po zabiegu niweluje negatywne oddziaływanie na włosy czynników atmosferycznych.

Źródło zdjęć w artykule: Stock