Olaplex czym jest i jak działa na włosy

17 sierpnia 2018

Każda kobieta marzy o pięknych zdrowych i lśniących włosach. Jednak co dzienna pielęgnacja, modelowanie, szkodliwe działanie czynników zewnętrznych powodują, że włosy nie wyglądają tak jak sobie tego życzymy. Jednym z profesjonalnych zabiegów fryzjerskich długotrwale regenerujących włosy jest Olaplex, który nieustająco zwiększa swoja popularność.

 

Olaplex

 

Czym jest Olaplex?

Olaplex jest zabiegiem, który regeneruje włosy i zapobiega ich osłabieniu podczas zabiegów takich jak koloryzacja, dekoloryzacja czy trwała ondulacja.  System Olaplex składa się z produktów stosowanych w salonach fryzjerskich, oraz takich, które stosuje się w domu, aby podtrzymać działanie produktu. Używając Olaplex podczas farbowania chronimy włosy przed ich uszkodzeniem, dzięki czemu są one zdrowe i lśniące. Unikamy dzięki niemu takich skutków jak przesuszenie, zwiększona łamliwość czy rozdwojone końcówki. Struktura włosa dzięki Olaplex staje się bardziej jednolita, gładka, a łuski włosów domykają się. Największą zaletą tego systemu jest fakt, że możemy diametralnie zmienić kolor włosów, lub jedynie delikatnie je rozjaśnić, nie niszcząc ich przy tym, a wręcz przeciwnie regenerując je i odbudowując. Przy dekoloryzacji Olaplex pozwala szybciej pozbyć się niechcianego koloru z włosów, poprawiając jednocześnie ich kondycję.

olaplex_2

Jak działa Olaplex?

Żeby wytłumaczyć jak działa Olaplex należy najpierw zrozumieć, co dzieje się z włosami podczas ich farbowania.  W trakcie zabiegu farbowania lub rozjaśniania włosów chemikalia zawarte w farbie powodują zerwanie wiązań dwusiarczkowych, których tysiące znajdują się w każdym włosie. Powoduje to, że pomiędzy cząsteczkami siarki i wodoru tworzą się pojedyncze wiązania, które mogą ewoluować na dwa sposoby. Pierwsza z tych reakcji, która jest niebezpieczna dla włosów to związanie się wyżej wymienionych cząsteczek z trzema cząsteczkami tlenu. W wyniku tej reakcji tworzy się kwas cystynowy, który niszczy białko zawarte w wnętrza włosa. Powoduje to ich osłabienie i zniszczenie struktury włosa. Druga pożądana reakcja to związanie się siarki i wodoru z cząsteczką tlenu. To właśnie Olaplex po zaaplikowaniu na włosy podczas zabiegów fryzjerskich powoduje prawidłowe łączenie się cząsteczek. „Wyszukuje” on we włosach pojedyncze wiązania pomiędzy siarka i wodorem i naprawia je tworząc wiązania dwusiarczkowe, które są naturalną strukturą włosa. W ten sposób zapobiega on niekorzystny reakcjom we włosach. Dzięki temu włosy pozostają zdrowe, zyskują blask, miękkość i pozostają zregenerowane.

olaplex3

Jakie efekty daje Olaplex?

Olaplex jest uważany za najbardziej rewolucyjny zabieg w dziedzinie fryzjerstwa na przełomie ostatnich 10 lat. Po pierwsze daje on możliwość kreowania wymarzonych kolorów włosów  bez ich uszkodzenia. Dodatkowo odbudowuje on nawet najbardziej zniszczone włosy, dzięki czemu stają się one gładkie, bardziej lejące, błyszczące i przede wszystkim zdrowsze. Produkty z serii Olaplex przeznaczone do domowej pielęgnacji, które możesz kupić u swojego fryzjera, idealnie sprawdzą się podczas co dziennej pielęgnacji, nawet jeśli twoje włosy nie są farbowane. Po zastosowaniu Olaplex włosy pięknie lśnią, są łatwiejsze do ułożenia, oraz wyglądają na zdrowe i mocne. 

kolaz_olaplex