Tęcza we włosach – ekstremalnie kolorowe włosy

19 lipca 2018

Każda kobieta chce pozostać modna i niejednokrotnie bezkompromisowa. Włosy stały się sposobem na wyrażanie swojej osobowości, podkreślenie tego co gra nam w duszy. Letnie fryzury i koloryzacje nie muszą być grzeczne i nudne, a stawianie na wyraźne, tęczowe odcienie to absolutny hit tego sezonu. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa i ożyw swoje włosy kolorem.

teczowe6

Tęczowe kolory – jak je nosić?

Tęczowe, ekstremalnie kolorowe włosy u pań niemal w każdym wieku przebojem wdarły się na ulice wielkich miast na całym świecie. Chęć wyrażania siebie jest nieodłącznym elementem kobiecości. Kolorowe włosy odejmą Ci lat i pozwolą zabawić się swoim wizerunkiem. Jaki rodzaj koloryzacji wybrać, zależy od ciebie i od tego jak bardzo chcesz zaszaleć. Jeśli chcesz być modna, ale nie koniecznie szokować wszystkich wokół postaw na jeden kolor, który zaaplikujesz na końcówki włosów lub jedynie w formie pasemek. Najmodniejsze są kolory różowe i błękitne do włosów blond, oraz granaty, zieleń i żółć dla ciemniejszych włosów.  Jeśli jesteś bardziej odważna i chcesz się wyróżniać, a do tego masz grube gęste włosy idealnie sprawdzi się kolorowa koloryzacja, czasami nazywana ukrytą. Farbowane są wtedy włosy od spodu. Dzięki temu możesz połączyć wiele kolorów, stworzyć tęczowy look, a jednocześnie na co dzień wyglądać naturalnie. Kolorowe włosy będą widoczne jeśli je zapleciesz, lub podepniesz. Przy rozpuszczonych włosach, kolorowe akcenty będą jedynie ciekawym akcentem. Chcesz iść na całość i nie pozostawiać kompromisu – postaw na tęczową koloryzację całych włosów. Jest to rozwiązanie, które nie pozostanie niezauważone, i wymaga olbrzymiej odwagi, ale również osobowości. Nie każdej kobiecie będzie dobrze w takich włosach i nie każda kobieta umie nosić tak ekstrawagancką fryzurę, nie kieruj się więc wyłącznie modą, ale również zdrowym rozsądkiem. Pamiętaj, że musisz czuć się pięknie.

teczowe_wlosy

Co warto wiedzieć o tęczowych włosach?

Wybierając taki rodzaj koloryzacji koniecznie oddaj się w ręce specjalisty. Precyzja wykonania i odpowiednie farby to klucz do sukcesu, a wykonanie tak skomplikowanej koloryzacji w domu, jest niemal niemożliwe. Twój fryzjer będzie wiedział jakie farby dobrać, do twojego rodzaju włosów i jak je rozjaśnić w pierwszej fazie, przed nałożeniem kolorów. Dodatkowo stylista fryzur dobierze odpowiednie odcienie kolorystyczne do Twojej urody i koloru cery, dzięki czemu będziesz wyglądała jeszcze lepiej. Przed koloryzacją koniecznie ustal z fryzjerem ile kolorów ma znaleźć się na twoich włosach i w jakich odcieniach chcesz wykonać koloryzację. Pamiętaj również, że będziesz musiała nieco inaczej dbać o takie włosy niż do tej pory. Często, aby kolory były żywe i intensywne konieczne będzie uprzednie rozjaśnienie włosów, co może je nieco osłabić i przesuszyć. Pamiętaj więc, aby zwracać większą uwagę na pielęgnację swoich włosów.  Aby efekt tęczy utrzymał się długo i nie płowiał zbyt szybko konieczna będzie odpowiednia pielęgnacja włosów po koloryzacji. Jak pielęgnować włosy po koloryzacji przeczytasz we wpisie „Koloryzacja włosów – co warto wiedzieć przed i po”.  Należy jednak pamiętać, że intensywne kolory – niebieskie, różowe, fioletowe, maja nieco mniejsza trwałość niż tradycyjne odcienie. Aby efekt był naprawdę intensywny i marzysz, aby takie włosy ponosić nieco dłużej, konieczne będzie odświeżanie koloru co 3-4 tygodnie.

teczowe5